BUNDESLIGA: Bayer Leverkusen u gostima pobijedio Wolfsburga s 2:0

Nogometaši Bayera iz Leverkusena ostvarili su važnu pobjedu na gostovanju kod Wolfsburga, gdje su slavili sa 2-0, a oba pogotka u završnoj fazi utakmice postigao je Paulinho.

Brazilski 21-godišnji napadač, koji je već četvrtu sezonu u Bayeru, u prethodnih je 45 nastupa u Bundesligi postigao tek tri pogotka, sva tri u sezoni 2019./2020. Gostujući trener Gerardo Seoane pogodio je njegovim uvođenjem u 81. minuti, jer je Brazilac uspio do kraja dvoboja dvaput svladati domaćeg vratara Pavla Pervana, prvi put u 86. minuti, a drugi put u drugoj minuti sučevog dodatka.

Ovom pobjedom Bayer je sa 48 bodova ponovno skočio na treće mjesto, s tri boda više od RB Leipziga i Freiburga. Wolfsburg je sa 31 bodom na 12. poziciji.

Unatoč izrazitoj nadmoći, nogometaši RB Leipziga nisu uspjeli doći do pobjede u 27. kolu u kojem su ugostili Eintracht iz Frankfurta i odigrali utakmicu bez pogodaka. Domaća momčad je imala 14 udarac od čega je polovica išla unutar okvra, dok Eintracht nijednom nije natjerao vratara Leipziga na intervenciju i imao samo pet pokušaja. Tako je gostujući vratar Kevin Trapp postao junakom dvoboja sa sedam obrana.

U domaćoj momčadi je Joško Gvardiol odigrao cijelu utakmicu na poziciji lijevog stopera, a kod Eintrachta je Kristijan Jakić dobro držao sredinu terena i u završnici dvoboja zaradio žuti karton.

Vodeći Bayern ima 63 boda, a Borussia Dortmund je druga s 56 bodova i utakmicom manje.

Njemačka Bundesliga- 27. kolo
RB Leipzig - Eintracht    0-0
Wolfsburg - Bayer L.      0-2 (Paulinho 86, 90+2)
Koeln - Borussia D.       (19.30)

Odigrano u subotu:
Bayern - Union B.         4-0 (Coman 16, Nianzou 25, Lewandowski 45+1-11m, 47)
Stuttgart - Augsburg      3-2 (Waldemar 44), Marmoush 78, Tomas 85 / Hahn 6, M. Gregoritsch 45+1)
Mainz - Arminia B.        4-0 (Burkardt 1, 75-11m, Niakhate 65-11m, Ingvartsen 79-11m)
Hertha - Hoffenheim       3-0 (Stark (39), Belfodil (63), Tousart (74)
Greuther - Freiburg       0-0