Marin Ljubičić (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

BUNDESLIGA AUSTRIJE: Ljubičić dvostruki strijelac u velikoj pobjedi LASK-a

Uvjerljivu su pobjedu upisali nogometaši LASK-a ove nedjelje u austrijskoj Ligi za prvaka, a jedan od junaka pobjede kluba iz Linza bio je mladi hrvatski nogometni reprezentativac Marin Ljubičić.

Pred svojim navijačima LASK je u sedmom kolu Lige za prvaka svladao bečki Rapid 5-0, a ponajbolji igrač pobjedničkog sastava bio je dvostruki strijelac Ljubičić. Sve je počelo i završilo njegovim golovima. Prvo je Ljubičić u 31. minuti realizirao jedanaesterac za 1-0, dok je nakon točno sat vremena zabio za konačnih 5-0.

Između njegovih golova strijelci su za LASK bili Flecker u 36., Taouri u 38. i Horvath u 56. minuti.

Ljubičić je ove sezone postigao devet ligaških pogodaka za LASK koji je na trećem mjestu ljestvice s 30 bodova. Na vrhu su, s utakmicom manje, Sturm s 38 i Red Bull Salzburg s 35 bodova te će upravo te dvije momčadi u 17 sati započeti veliki derbi austrijske Bundeslige.