Bundesliga: Augsburg uvjerljiv protiv Stuttgarta, Sosa odigrao cijelu utakmicu

Drugu pobjedu u sezoni ostvario je Augsburg koji je u 10. kolu Bundeslige na domaćem terenu bio uvjerljiv protiv Stuttgarta (4:1).

Utakmica nije počela na takav način jer je već u sedmoj minuti Stuttgart poveo golom Führicha. Do kraja poluvremena Augsburg je uspio izjednačiti pogotkom Oxforda, a u nastavku je potpuno dominirao te je zabio tri gola za uvjerljivo slavlje. Strijelci su bili Gouweleeuw u 52., Niederlechner u 72. i Finnbogason u 81. minuti.

Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za gostujući sastav. Premda je pobijedio Augsburg je ostao na 16. mjestu ljestvice, kao što je i Stuttgart i dalje trinaesti.

Borussia je u Mönchengladbachu, u posljednjem susretu 10. kola Bundeslige, svladala Bochum 2-1.

Nakon sjajne 5-0 pobjede protiv Bayerna u DFB Pokalu, igrači Borussije su skupili snage za četvrtu ovosezonsku pobjedu u prvenstvu. U prvom poluvremenu domaćin je napravio krupni korak prema osvajanju tri boda jer je tada zabio oba pogotka. Prvo je strijelac bio Plea u 12., a potom i Hofmann u 40. minuti. Do kraja susreta Bochum, koji je ostao na 14. mjestu ljestvice, uspio je samo smanjiti golom Bluma pet minuta prije kraja.

Podsjetimo da je ranije u nedjeljnom terminu drugu pobjedu u sezoni ostvario Augsburg koji je na domaćem terenu bio uvjerljiv protiv Stuttgarta (4:1). Hrvatski reprezentativac Borna Sosa je odigrao cijelu utakmicu za gostujući sastav.

Bundesliga, 10. kolo:

Borussia (M) – Bochum 2-1 (Plea 12, Hofmann 40 / Blum 85)

Augsburg – Stuttgart 4-1 (Oxford 30, Gouweleeuw 52, Niederlechner 72, Finnbogason 81 / Führich 7)

1. Bayern                10  8  1  1  38-10  25
2. Borussia (D)          10  8  0  2  27-15  24
3. Freiburg              10  6  4  0  17-7   22
4. Bayer                 10  5  2  3  23-16  17
5. Mainz                 10  5  1  4  14-10  16
6. Union Berlin          10  4  4  2  15-15  16
7. Wolfsburg             10  5  1  4  11-12  16
8. Leipzig               10  4  3  3  21-10  15