Marcelo Brozovic / Foto: Fenix (Twitter InterM)

BROZOVIĆ SUDJELOVAO U PREOKRETU: Inter pobijedio Torino sa 3-1 i izbio na drugo mjesto na ljestvici

U posljednjem susretu 32. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru pobijedio Torino sa 3-1 skočivši na drugo mjesto ljestvice.

“Nerazzurri” su stigli do pobjede okrenuvši rezultat u nastavku nakon što su gosti vodili 1-0 na poluvremenu.

Torino je poveo u 17. minuti golom Andrea Belottija koji je iskoristio veliku pogrešku Samira Handanoviča. Slovenskom vrataru je nakon ubačaja iz kornera ispala lopta iz ruke, što je sjajno iskoristio Belotti postigavši svoj 15. pogodak ove sezone.

Gosti su držali prednost do kraja poluvremena, no u prvih 15 minuta nastavaka sve su upropastili. Izjednačio je Ashley Young u 48. minuti, a tri minute kasnije Diego Godin je zabio za 2-1. Inter je pobjedu praktički osigurao u 61. minuti nakon što je Lautaro Martinez zabio i treći gol za milanski sastav.

U akciji kod prvog Interovog gola sudjelovao je hrvatski reprezentativac Marcelo Brozović koji je uputio dugačku loptu u kazneni prostor, Martinez je glavom spustio do Younga koji je sjajnim udarcem svladao Salvatorea Sirigua.

Brozović je na terenu proveo cijeli susret, a u 60. minuti je zaradio žuti karton.

Prema pisanju talijanskih medija Inter je u ponedjeljak kaznio Brozovića sa 100.000 eura nakon što je u noći s petka na subotu uhvaćen u vožnji pod utjecajem alkohola nakon što je prošao kroz crveno svjetlo.

Inter je ovom pobjedom skočio na drugo mjesto ljestvice sa 68 bodova koliko ima i Lazio na trećoj poziciji. Atalanta je četvrta sa 67 bodova. U vodstvu je Juventus sa 76 bodova.

REZULTATI:
Inter - Torino      3-1 (Young 48, Godin 51, Martinez 61 / Belotti 17)

Nedjelja:
Genoa - SPAL        2-0 (Pandev 24, Schoene 54)
Udinese - Sampdoria 1-3 (Lasagna 37 / Quagliarella 45+1, Bonazzoli 84, Gabbiadini 90+4)
Cagliari - Lecce    0-0
Parma - Bologna     2-2 (Kurtič 90+3, Inglese 90+5 / Danilo 4, Soriano 16)
Fiorentina - Verona 1-1 (Cutrone 90+6 / Faraoni 18)
Napoli - Milan      2-2 (Di Lorenzo 34, Mertens 60 / Hernandez 20, Kessie 73-11m)

Subota:
Lazio - Sassuolo    1-2 (Luis Alberto 33 / Raspadori 52, Caputo 90+1)
Brescia - Roma      0-3 (Fazio 49, Kalinić 62, Zaniolo 74)
Juventus - Atalanta 2-2 (Cristiano Ronaldo 55-11m, 90-11m / Zapata 16, Malinovskij 81)