nogomet
Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: HINA

Borussia doživjela neočekivan poraz

U prvom poluvremenu Borussia je imala više od igre i imala je čak 11 udaraca prema golu, ali ni igrači Freiburga nisu ostali bez prilika.

Zabili su nakon sjajnog slobodnog udarca Vincenza Grifa u šestoj minuti. U drugom poluvremenu, nakon početnog pritiska Dortmunda u 53. minuti, zabili su nakon kontre, a pogodak je postigao Mađar Roland Sallai.

Crno-žuti su nastavili s pritiskom, smanjivši rezultat u 59. minuti nakon autogola Yannika Keitela, no slavni klub iz Dortmunda nije mogao doći do boda niti do potpunog preokreta.

Wolfsburg se popeo na vrh ljestvice pobjedom u Berlinu protiv Herthe (2-1) preokretom u drugom dijelu, koji se poklopio s ulaskom Josipa Brekala u 70. minuti. Hertha je vodila golom Lukebakia (60), a klubu iz Vučjeg grada su trijumf donijeli Baku (74) i Nmeache (88).

Novi prvligaš Bochum je kod kuće pobijedio Mainz, a prvi pogodak Holtmanna u 21. minuti zasigurno će biti jedan od najljepšh ove sezone. Veznjak Bochuma je u solo prodoru nanizao šestoricu igrača Mainza i zabio fenomenalan gol.