KK Komušina Haiterbach – TG Hanau/ Foto: J. Rupčić

BORBA SE VODILA ZA SVAKU LOPTU: Pobjeda KK Komušina Haiterbach nakon dramatične utakmice

KK Komušina Haiterbach savladao je klub Lich Basketball s rezultatom 83:74 (18:19;39:40;60:61).

Bila je to igra koja je imala apsolutno sve u sebi i koštala je puno živaca igrače, ali i navijače. Izjednačena igra tijekom cijele utakmice. Intenzivno i brzo s obje strane, no na kraju je Komušina uspjela izboriti pobjedu nakon energične igre i snažne podrške s tribina.

Pred još jednom punom dvoranom u Kuckuckshalleu utakmicu je tricom otvorio bivši reprezentativac Njemačke Johannes Lischka. U početnoj četvrtini postigao je osam poena. Bila je to doslovno otvorena razmjena udaraca.

Gosti su, na oduševljenje gostujućih navijača, poveli 7:14, ali je momčad Haiterbacha sve bolje ulazila u ritam i preko Dennija Cukovića i Sasche Kesselringa smanjila rezultat na 18:19. Alexander Feldberg doveo je Haiterbacha u vodstvo 24:21.

Igra je postajala sve intenzivnija i čvršća. Borba se vodila za svaku loptu. Herdie Lawrence povisio je na 33:26. Ali tri pogotka s distance, uključujući tricu sa sirenom za poluvrijeme za rezultat 39:40, Licha su ponovno doveli u vodstvo.

“Intenzivno i uravnoteženo prvo poluvrijeme. Igra je bila ravnopravna. Bilo je tu dosta napetosti. Za nas je bilo pitanje držati se dalje plana igre”, rekao je trener Mario Marić.

Luka Banožić je nakon izmjene uspio ponovno promijeniti vodstvo na 42:40. Lich je nastavio zabijati s distance. David Amaize ubacio je treću i četvrtu tricu, a Lich je ponovno poveo 48:51. Mladi Kelvin Asomah izjednačio je na 51:51. Johannes Lischka na drugoj strani doveo je svoje boje u vodstvo 51:58. Herdie Lawrence, koji je prethodno bio neuspješan s distance, dovod s dvije trice uz veliko veselje s tribina izjednačenje na 58:58.

Gosti su u posljednju četvrtinu, kao i prethodne četvrtine, ušli s malom prednošću od 1 poena. Brzi prodor Rickarda Marića gosti su uzvratili iz daljine. Ovaj put jaki Alexander Feldberg i Rickardo Marić ponovno su doveli Haiterbach u vodstvo 68:64.

Nakon pogotka Licha utakmica je bila na oštrici noža 68:67. Herdie Lawrence ponovno je tricom povisio na 71:67 te je s crte mogao povećati vodstvo na 74:68. Sada je snaga i iskustvo Johannesa Lischke izašlo na vidjelo.

Držao ga je Sascha Kesselring najbolje što je mogao tijekom cijele utakmice, ali Kesselringa nije bilo u posljednjoj fazi. Lischka nije pokazivao živce s crte i završio brzi napad za 75:74 u 39. minuti.

Paralele s tijesnom utakmicom Stuttgarta bile su primjetne, iako je ova utakmica bila puno bolja i napetost u dvorani se jasno osjećala. To je natjeralo Marija Marića da pozove Time out. Samba Thiam je nakon solo akcije poslan na crtu.

Veteran je postigao oba pogotka za 77:74. Nakon neiskorištenog napada Herdie Lawrence je zaustavljen faulom, a ni on nije pokazao živce te je pogodio oba bacanja za 79:74. Haiterbach se znatno približio mogućoj pobjedi. Nakon time outa gostiju moto je bio brzi koš u 45 sekundi do kraja utakmice za preokret.

Ovaj plan je pao u vodu s prvim prolazom. Vrući Herdie Lawrence, koji se na trenutke borio s grčevima, stigao je do ukradene lopte i završio brzi prodor za 81:74. Dvorana je počela slavlje. Na kraju je Alexander Feldberg uspio okruniti svoju najbolju utakmicu sezone s 83:74.

Snažna igra okrunjena je pobjedom, a Haiterbach je uspio poraziti vrhunsku momčad koji je impresionirao u posljednjih nekoliko utakmica.

“Bila je to nevjerojatno tijesna utakmica. Danas smo odigrali dobro kao cijela ekipa. Posebno je klupa donijela puno energije. Tjerali smo protivnika na pogreške i igrali svoju igru. Bila je vrlo slična situacija kao u Stuttgartu i brzo smo izvukli pouke iz te utakmice i ovaj put to učinili kako treba”, rekao je trener Mario Marić.

“Unaprijed smo analizirali igre Haiterbacha i znali smo da će ovdje biti glasna atmosfera. Moja momčad je igrala dobro, ali Haiterbach je danas jednostavno imao više volje i to je presudilo. Igrali su još intenzivnije nego prethodne utakmice. Još uvijek rastemo zajedno i treba nam još malo vremena, ali danas je broj izgubljenih lopti bio previsok za pobjedu ovdje”, rekao je gostujući trener Viktor Klassen.

KKK: Herdie Lawrence ( 27/3), Luka Banozic (16/1), Alexander Feldberg (15), Sascha Kesselring (8), Samba Thiam (4), Rickardo Maric (4), Denni Cukovic (4/1), Kelvin Asomah (3/1), Paulo Goncalves (2), Jonathan Babitsch