Modric i Vida
Luka Modrić i Domagoj Vida u utakmici protiv Armenije / Foto: Hina

BOLJA IGRA NEGO REZULTAT: Hrvatska nogometna vrsta odigrala tek 1:1 protiv Armenije

Hrvatska nogometna vrats odigrala je u prvom pripremnom nastupu uoči EURA u Velikoj Gorici protiv Armenije 1-1 (1-0).

Pogodak za Hrvatsku upisao je Ivan Perišić (23) u svom stotom reprezentativnom nastupu, dok je za Armence pogodio Wbeymar Angulo (72).

Bio je to prvi međusobni dvoboj Hrvatske i Armenije, te prvi nastup Vatrenih u Velikoj Gorici.

Hrvatska nije uspjela slaviti na startu priprema za EURO, uporni i žilavi Armenci iskoristili su “teške noge” Vatrenih i ubilježili remi protiv svjetskih doprvaka. Dalićevi izabranici igrali su ipak bolje od rezultata, ali zabrinjava posvemašnja neefikasnost i nepotrbno kompliciranje pred protivničkim vratima, pa umjesto više nego uvjerljive pobjede dostignut tej “mršavi” remi. Loša vijest za Hrvatsku je i ozljeda Josipa Brekala.

Armenci se u Velikoj Gorici nisu došli samo braniti, pa je već u 4. minuti udarac Babajana prošao je tik pored vratnice. U 11. minuti pokušao je udarcem iz okreta Vlašić, ali je armenski vratar Jurčenko ubilježio izvanrednu obranu.

Luka Modric
Luka Modrić u akciji / Foto: Hina

U 24. minuti Modrić je izveo korner, a u skoku je najviši bio Perišić, koji je zabio svoj 28. gol u jubilarnome, stotom nastupu za reprezentaciju. Samo tri minute kasnije ozlijedio se Brekalo i morao je izaći iz igre, dok je u igru ušao Pašalić.

U 42. minuti nakon sjajne akcije Pašalića i Modrića, Kramarić je dodao do Perišića koji iz velike blizine puca iznad grede. U 45. minuti nakon udarca Perišića i obrane Juščenka, Pašalić je atraktivno “škaricama” pogodio vratnicu.

U drugom dijelu izašli su Modrić, Vrsaljko, Vlašić i Vida, a ušli Juranović, Rebić, Petković i Škorić.

U 49. minuti Rebić s šest metara i potpuno sam šalje loptu visoko iznad grede, a to je bio uvod u seriju hrvatskih promašaja. U jednoj akciji u 57. minuti “Vatreni” su bespotrebno dodavali loptu, umjesto da u izglednoj poziciji pucaju po golu i ugroze vratara.

Ta nonšalancija je kažnjena u 72. minuti kada je nakon pogrešaka Brozovića i Škorića lopta došla do naturaliziranog Kolumbijca Wbeymara Angula, koji s 20-tak metara odašilje bombu u same rašlje Livakovićeva gola.

Škorić je u 76. minuti glavom s pet metara nakon ubačaja Brozovića poslao loptu pored vrata, a potom je izglednu priliku promašio i Kramarić četiri minute prije kraja.

Dalićeva momčad će na Wembleyju 13 lipnja otvoriti Euro protiv Engleske, a u skupini su još i Češka te Škotska.

Do nastupa u Londonu Hrvatska će u nedjelju odigrati još jednu prijateljsku utakmicu protiv Belgije.