Bod velik kao kuća: Austria Beč priredila iznenađenje u Rusiji

Momčad hrvatskog trenera Nenada Bjelice nije bila u podređenom položaju

Austrija Beč priredila je veliko iznenađenje u prvom susretu 2. kola Lige prvaka u skupini G na gostovanju kod Zenita u St. Peterburgu. Bečani su, naime, stigli do povijesnog boda u utakmici u kojoj su mreže mirovale (0:0).

Domaćin je imao inicijativu, posebno u prvom poluvremenu kad je Brazilac Hulk u 13. minuti pogodio vratincu. No, ključan trenutak dogodio se u 44. minuti. Skupocjeni belgijski veznjak Witsel dobio je crveni karton zbog grubog prekršaja na Maderu pa je Zenit cijelo drugo poluvrijeme igrao s igračem manje.

Ukupno gledajući, momčad hrvatskog trenera Nenada Bjelice nije bila u podređenom položaju u odnosu na bogatijeg i renomiranijeg suparnika. Čak je imala i više udaraca na gol 18-16.

Marin Leovac, koji je igrao do 80. minute, postigao je pogodak u 52. minuti, ali ga je sudac poništio jer se Royer sudario s vratarom Zenita.

U drugom susretu skupine G Atletico Madrid slavio je na gostovanju kod Porta (2:1).

Poredak: Atletico (M) 6 bodova, Porto 3, Austria (B) 1, Zenit 1 bod. (ha)

>>Bjeličine muke: Igramo bez naših Messija, Neymara, Pedra i Xavija