Četiri zgoditka kapetana Croatije Stanislava Blaženovića

Blažanovićeva četiri pogotka u pobjedi Croatije Zürich od 7:1

NK Croatia Zürich – FC Engstringen  7:1 (3:1)

NK Croatia je konačno opet ona stara, ona koja pobjeđuje. Već na samom startu pokazalo se da je želja za pobjedom vrlo velika, pa je napad na protivnika bio žestok. Nakon indirekta kod samog ruba šesnaesterca protivnički igrač igra rukom za što dobiva žuti karton, a NK Croatia priliku da povede sa bijele točke. Izvođač je bio kapetan Croatije Stanislav Blažanović koji je loptu mirno poslao u mrežu.

Nakon nekoliko dobrih prodora došlo je do još dva pogotka za Croatiu, a strijlci su bili Lapenda i Dežić, pa se momčad Croatie malo opustila nakon velikog vodstva, a što je protivnik u 31. minuti kaznio pogotkom. Zadnjih deset minuta protivnik je ubacio u petu brzinu, pa se Croatia samo branila, ali je ipak izdržala napade do kraja prvog poluvremena.

U drugom dijelu utakmice protivnik je pomalo izgubljen, ali se uspjeva braniti sve do 54. minute. Tada hrvatska momöad u samo čeitri minute igre postiže tri pogotka: dva kapetan Blažanović i jedan Prsklalo. Protivnik je bio u nokautiran i želio je samo kraj. Ali je kapetan Blažanović u 64. minuti ponovno zatresao mrežu za konačnik 7:1. Croatia je potpuno vladala situacijom i mirno privela utakmicu kraju, na veliko oduševljenje preko 100 gledatelja, koji su igrače ispratili gromoglasnim pljeskom.

Predsjednik NK Croatia Stjepan Špehar bio je vidno zadovoljan utakmicom, a za Fenix magazin je rekao da je to ona stara Croatia, koja voli i može pobjeđivati. Čestitao je igračima i treneru na dobroj predstavi te im poželio da i posljednju utakmicu ovog jesenskog djela prvenstva ubilježe pobjedu.

NK Croatia: F. Dukić, D. Crnković, S. Blažanović (C), M. Prskalo, D. Dezić, A. Prcela, M. Stjepanović, L. Lapenda, M. Vučur, S. Laštro, D. Komin.  Još su igrali D. Perković, M. Jelečević i G. Škara. Trener: Robert Čurić