NK Croatia ZH - FCN United Zurih
NK Croatia ZH - FCN United Zurih/ FOTO: Fenix (Ivan Barišić)

BLAMAŽA U ZÜRICHU: Croatia ZH doživjela najveći poraz u svojoj povijesti

U drugoj utakmici švicarskog kup natjecanja momčad Croatije je m na domaćem terenu u utakmici protiv momčadi FC United Zurich (2.Liga) doživjela poraz od 3:11, što je najveći poraz u povijesti hrvatskog kluba iz Zürich.

NK Croatia ZH ( 3.Liga ) – FCN United Zurich (2.Liga) 3:11 ( 1:5 )

Utakmica je rezultatski bila odlučena već u prvom poluvremenu kada su gosti, koji igraju za jednu klasu u višoj ligi, već vodili sa 5:1. Jedinu nadu u mogući preokret davala je činjenica da je momčad gostiju u 45. minuti ostala bez vratara koji je dobio crveni karton.

Već na početku drugog poluvremena Croatia je do 63. smanjila rezultat na 2:5 zgoditcima. A onda deset minuta kasnije nastaje potop. Dvojica igrača Croatije, vratar Frano Dukić u 55. minuti , a potom i igrač Andrej Krstić u 71. minuti, dobivaju crveni karton i moraju iz igre. Bio je to kraj nadanja u eventualni preokret ili bar častan poraz. Ovako je Croatia ubilježila najveći poraz otkad se natječe u švicarskom nogometnom natjecanju.

Sastav Croatije ZH: Frano Dukić, Pero Zovko, Ivan Dukić, Dario Perković, Ivan Knežević, Danijel Komin, Marko Bagarić, Stjepan Laštro, Andrej Krstić, Mario Zubonna. S klupe za pričuve u igru je ušao Anton Radić. Trener-igrač Stanislav Blažanović. Strijelci za Croatiju: Stjepan Laštro (45), Marko Bagarić (73) i Ivan Zubonja (90). minuta.