SG Croatia Mannheim
SG Croatia Mannheim/ FOTO: Fenix(priopćenje)

Bivši igrač Dinama novi trener SG Croatia Mannheim, klub poziva sve Hrvate i simpatizere da dolaze na utakmice pružiti podršku

Pandemija korona krize ostavila je svoj trag i na SG Croatia Mannheimu, nogometnom klubu koji se natječe u Kreisklassi okruga Mannheim. Za vrijeme pandemije uprava SG-a imala je dosta vremena da riješi trenersko pitanje, koje je ostalo neupražnjeno nakon podnesene ostavke bivšeg trenera Josipa Petrine .

Ovom prilikom SG Croatia Mannheim se zahvaljuje Josipu na dugogodišnjem radu i želi Josipu puno uspjeha u daljnjoj trenerskoj karijeri.

Novi izbor pao je na Ivicu Cvitkušića, bivšeg igraća Dinamo Zagreba, Rudar Ljubija švedskog Djurgardensa i Naslunda. Kao trener i sportski direktor vodio je NK Zvijezdu Gradačac, s kojim bilježi i velike rezultate.

Jak i dug pripremni period rezultirao je već u kupu i prijateljskim utakmicama, gdje je SG Croatia Mannheim nizala pobjedu za pobjednom, deklasiravši i protivnike iz više lige.

22.08.2021 SpVgg Wallstadt 2 – SG Croatia Mannheim
Prvu prvenstvenu utakmicu u sezoni 21/22 SG je igrao protiv SpVgg Wallstadt 2. Protivnici izrazito jake fizičke spreme i uigranosti. Dosta tešku prvu utakmicu SG okrunjuje pogotkom Filipovica, na samom koncu prvoga poluvremena. Drugo poluvrijeme SG uspijeva rutinski privesti utakmicu kraju pogotcima Bosančica i Zalera.

29. 08.2021 SG Croatia Mannheim – TSG 1862/09 Weinheim 2
Druga prvenstvena utakmica SG Croatia Mannheim, ugošćuje ekipu TSG –a iz Weinheima. Da će gostima biti teško doci do bodova nagovijestili su već Rimac i Zaler u 15 i 38 min. Drugo poluvrijeme gosti ofenzivnijom varijantom pokušavaju doci do pogotka no presingom Filipovica, Bosancic lukavo sječe pas i šalje loptu u mrežu gostiju za velikih 3:0. Dokraja susreta gosti uspijevaju smanjiti na 3:1 preko Witmann.

Razgovarali smo i s Draganom Lukčem predsjednikom SG Croatia Mannheim:

Gospodine Lukču kako ste zadovoljni s dosadašnjim pripremnim djelom, kupom i prve dvije utakmice u sezoni 21/22?

Kao prvo moram pohvaliti trenerski stožer i igraće na jako dobro odrađenim pripremama. S prijateljskim, kupom i prve dvije prvenstvene utakmice sam jako zadovoljan, dosta dominantan nastup usprkos činjenici da tijekom ljeta imamo veću fluktuaciju igraća povodom godišnjih odmora.

Kakvi su vam planovi i ciljevi za predstojeću sezonu?
Mi imamo dosta dobru momčad ove sezone, veliko pojačanje nam je trener Cvitkušić koji svojim znanjem, iskustvom i autoritetom donosi dimenziju vise našoj igri. Cilj ove sezone je sigurno napast vrh tabele.

Sto još imate poručiti za kraj?
Želio bih poručiti svim Hrvatima i ostalim simpatizerima SG Croatia Mannheim da na utakmicu dolaze u sto većem broju, kako bi nam dali podrška u sezoni u kojoj nastojimo ostvariti visoko zacrtane ciljeve.