Teniski reket i loptica (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

BILLIE JEAN KING CUP: Hrvatska izgubila od Srbije

Hrvatska ženska teniska reprezentacija upisala je i treći poraz na turniru Prve skupine Billie Jean King Cupa u turskoj Antalyji, izgubivši od Srbije sa 0-3.

 

Nakon što su u prva dva kola izgubile od Danske (1-2) i Bugarske (0-3), hrvatske tenisačice su trećeg dana natjecanja poražene i od Srbije sa 0-3.

U prvom dvoboju dana Mia Ristić je sa 6-4, 6-3 bila bolja od Antonije Ružić, da bi u drugom susretu Lola Radivojević porazila Taru Wurth sa 6-2, 6-7 (5), 7-5 i osigurala Srbiji pobjedu.

Srpske tenisačice su bile bolje i u susretu parova. Olga Danilović i Katarina Kozarov su pobijedile Luciju Ćirić-Bagarić i Taru Wurth sa 6-4, 6-1.

Za Srbiju je to bila treća pobjeda, a za naše tenisačice treći poraz. Hrvatska će u Turskoj još odigrati dva susreta, protiv Švedske i Norveške.

Ukupno se u Antalyji bori 11 reprezentacija podijeljenih u dvije skupine, a u drugoj skupini trenutačno vodi Nizozemska.

Samo tri reprezentacije, pobjednici skupina, te bolja iz play-offa drugoplasiranih, osigurat će plasman u play-off za ulazak u kvalifikacije za plasman u Svjetsku skupinu, dok dvije posljednje reprezentacije ispadaju u II skupinu Euro-afričke zone.

Fenix-magazin/MMD/Hina

Povezano

DALIĆ: Ovo je bila prava Hrvatska, imamo 6 bodova i ostvarili smo svoj cilj
ENGLESKE BOLJA OD PANAME: Bellingham i Kane odveli “Tri lava” na vrh skupine
HRVATSKA NASTAVLJA NATJECANJE U TORONTU: Vatreni protiv Gane upisali drugu pobjedu na SP-u
Luka Modrić, Ante Budimir slave pobjedu nad Panamom / Foto: Hina
KALKULACIJE SU POTPUNO JASNE: Evo što Hrvatskoj donosi pobjeda, što remi, a kakav crni scenarij prijeti u slučaju poraza od Gane
IVAN PERIŠIĆ: Stigao do impresivne brojke od 156 nastupa u dresu “Vatrenih”
RASPLET: Nogometaši Belgije i Egipta osvojili prva dva mjesta, eliminiran Urugvaj i Saudijska Arabija