Bayern u polufinalu, a Robben hvali Mandžu: Ključan je bio njegov pogodak

Hrvatski reprezentativac inicirao preokret Bavaraca

Nakon neodlučenog ishoda u prvom susretu četvrtfinala Lige prvaka (1:1) Bayern je u uzvratu na Allianz Areni savladao Manchester United 3:1.

Iako su Englezi poveli u 58. minuti fenomenalnim pogotkom Evre, Bavarci su odmah uzvratili i preko Mandžukića izjednačili samo dvije minute nakon toga. Za potpuni preokret mrežu Engleza zatresli su Müller (68.) i Robben (76.).

Upravo je Nizozemac nakon utakmice pogodak hrvatskog napadača ocijenio ključnim.

– Najvažniji trenutak na utakmici je brzi pogodak za izjednačenje. U prvih deset minuta drugog dijela smo bili katastrofalni, bili smo spori i nije nas bilo na terenu, a to nam se ne smije dogoditi u Ligi prvaka. Unitedov pogodak bio je poziv na buđenje, a nakon toga smo im zabili tri gola – rekao je Robben.

Mandžukić je odigrao svih 90 minuta za svoju momčad.

Bayern sada čeka protivnika u polufinalu, a potencijalni suparnici su Chelsea, Real Madrid i njegov gradski rival Atletico. (ha)