VIDEO Bayern s igračem više slavio u Londonu, Mandžukić nije imao svoj dan

Hrvatski napadač silno se trudio, no nije se našao u prilici za pogodak

Bayern je u uzbudljivom susretu osmine finala Lige prvaka na gostovanju kod Arsenala ostvario sjajnu prednost pred uzvrat (2:0) te je jednom nogom među osam najboljih momčadi na Starom kontinentu.

A sve je možda moglo biti drugačije da je njemački reprezentativac Mesut Özil u 9. minuti iskoristio jedanaesterac kojeg mu je Neuer sjajno obranio. Londončani su od 40. minute igrali s igračem manje jer je vratar Wojciech Szczesny dobio izravni crveni karton zbog prekršaja na Arjenu Robbenu. No, Alaba nije iskoristio jedanaesterac dosuđen nakon tog prekršaja. Pogodio je vratnicu.

Ipak, nakon toga počela je dominacija Bavaraca pa su u 54. minuti i poveli sjajnim udarcem Tonija Kroosa. Konačan rezultat postavio je Müller, koji je u 64. minuti zamijenio Marija Mandžukića,  a pogodio je glavom u 88. minuti.

Mandžukić nije imao svoj dan. Iako se silno trudio u svom 100. nastupu za Bayern i stvarao pritisak obrani engleske momčadi gotovo da nije dobio pravu loptu kojom bi mogao zatresti mrežu. Nije bio opasan niti u skoku jer je većinu ubačaja ispred njega pokupio gorostasni Per Mertesacker. Hrvatski napadač još je dobio i žuti karton zbog prigovora sucu.

Ostali rezultati odigranih susreta osmine finala: Milan – Atletico M. 0:1, Bayer – PSG 0:4, Manchester City – Barcelona 0:2. (ha)

>>VIDEO Ismijava ga cijela Austrija: Primio autogol glavom sa 35 metara