BAYERN PORAŽEN U FRANKFURTU: U derbiju Bundeslige Eintracht nakon sjajnog prvog poluvremena savladao prvaka

U derbiju 22. kola Bundeslige, Eintracht Frankfurt je savladao momčad Bayerna München rezultatom 2:1 (2:0). Zgoditke za domaćine su postigli Daichi Kamada u 12. i Amin Younes u 31. minuti, dok je zgoditak za Bayern postigao Robert Lewandowski u 53. minuti.

Eintracht je sjajno otvorio utakmicu, postigao dva pogotka te odigrao najbolje prvo poluvrijeme otkad ga vodi austrijski trener Adi Hütter.

Koliku je nadmoć stvorila momčad domaćina pokazuje i podatak da su gosti iz Munchen prvu dobru priliku stvorili tek u 34. minuti, ali je vratar Trapp uspio odbiti ubačaj Kingsleyja Comana tik iznad prečke.

U otvorenoj igri s obje strane,  oba vratara, Trapp i Neuer su iskazali svoje klase. Vratar Eintrachta je odlično reagirao i u 40. minuti kada je obranio udarce Kimmicha i Comana.

U drugom poluvremenu Bayern je zaigrao znatno bolje.  Momčad iz Münchena je dominirala u igri. Eintracht se branio na svojoj polovici i pokušavao u kontranapadima ugroziiti Neuere.

Najbolju priliku u tom razdoblju Bayern je stvorio preko Comana koji je za malo promašio gol nakon sjajnog ubačaja Sanéa u 70. minuti.

Najbolji strijelac Bayerna i vodeći strijelac lige Robert Lewandowski pri samom kraju utakmice imao je priliku izjednačiti rezultat ali loptu nije uspio zahvatiti glavom sa nekoliko metara udaljenosti od Trappa.

U zadnjim minutama utakmice Bayern je propustio nekoliko izrazito povoljnih prilika koje napadači njemačkog prvaka nisu uspjeli realizirati.

Nakon dva potpuno različita poluvremena, Eintracht je potpuno zasluženo upisao sva tri boda koji ga približavaju mjestu na ljestvici koje osigurava nastup u Ligi prvaka.

Ostali susreti

Bayern je, zasada, jedini gost koji u 22. kolu nije došao do pobjede, a za drugo veliko iznenađenje pobrinuo se predzadnji Mainz trijumfom 2-1 na gostovanju u Mönchengladbachu. Onisiwo je goste doveo u vodstvo u 10. minuti. Izjednačio je Stindl u 26. minuti, a sva tri boda Mainzu donio je Stoger u 86. minuti. Mainz ima 17 bodova, samo jedan manje od Herthe i Arminije, ali uz utakmicu više.

Stuttgart je odnio sva tri boda u Kölnu pogotkom Kalajdžića u 49. minuti, a postigao ga je na asistenciju mladog hrvatskog reprezentativca Borne Sose koji je ubacio loptu iz slobodnog udarca. Sosa je odigrao cijelu utakmicu za Stuttgart.

Jedan pogodak bio je dovoljan i Unionu za pobjedu u Freiburgu. Berlinska momčad je do njega stigla u 64. minuti, a strijelac je bio Promel. Hrvatski napadač Petar Musa odigrao je posljednje 22 minute u momčadi Uniona.

U subotu (18.30 sati) će još biti odigran rurski derbi u kojem će Schalke gostiti Borussiju Dortmund.