BAYERN i SCHALKE KROZ IGLENE UŠI: Bochum i Arminia Bielifeld umalo do iznenađenja, Stuttgart iznenadio Hamburg

U 2. kolu njemačkog kupa Bayern München je u gostima savladao VfL Bochum sa 2:1. Domaćini su do 83. minute imali vodstvo od 1:0 iz 36. minute, kada je autogol postigao Alphonso Davies.

Kovačeva momčad „visila“ i tek u završnici je stigla do izjednačenja i pobjede. Nakon ubačaja s desne strane izjednačujući zgoditak je postigao Serge Gnabry. U 89. minuti pobjedu Bavarcima donio Thomas Müller nakon gužve u kaznenom prostoru Bochuma.

Prije Bayernova izjednačenja domaćini, koji su se stalno branili nakon što su imali 1:0, su umalo došli do povećanja vodstva. U 79. minuti, u jeku napada Bayerna, Blum je umalo postigao gol sezone. Nakon što je Neuyer napustio svoja vrata i prekinuo napad domaćina, ispucao je loptu koja je došla do Bluma. Igrač Bochuma je sa svoje polovice išao prebaciti istrčalog Neuera. Ipak, Bayernov ratar se uspio vratiti i brhom prstiju zaustavio loptu.

Ivan Perišić započeo je utakmicu od prve minute  da bi umjesto njega u drugom poluvremenu ušao Rovert Lewandowski.

U ostalim susretima, u kojima su gosti bili uspješniji izdvajamo pobjedu Hoffenheim u gostima savladao Duisburg s 2:0, Stuttgart je također u gostima savladao Hamburg dok je Union Berlin također u gostima bio bolji od Freiburga sa 3:1. Momčad Darmstadta poražena je na domaćem terenu od Karlsruhea rezultatom 1:2, Schalke se provukao u gostima kod Arminie Bielifeld pobjedivši sa 2:1. Od domaćina pobjedu je u ponedjeljak uvečer zabilježio Saarbrücken pobjedeom nad Kölnom od 3:2 te Bayer Leverkusen pobjedom od 1:0 nad Padebornom.