Gledatelji u Allianz Areni / (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (S.P.)

BAVARCI LAKŠE DIŠU: Bayern u Münchenu pregazio Bayer i prekinuo niz utakmica bez pobjede

U prvoj utakmici 8. kola njemačkog nogometnog prvenstva Bayern je pred svojim navijačima u Münchenu svladao Bayer Leverkusen sa 4-0 (3-0) i tako prekinuo niz od četiri utakmice bez pobjede u Bundesligi.

Već u 3. minuti vodeći pogodak za Bavarce postigao je Leroy Sane na asistenciju Jamala Musiale koji je se u 17. minuti upisao u strijelce, a potom u 39. minuti upisao drugo dodavanje koje je u prednost od 3-0 pretvorio Sadio Mane. Konačnih 4-0 postavio je Thomas Mueller u 84. minuti.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić ostao je na klupi za pričuve Bayerna.

Bavarci su privremeno skočili na drugo mjesto sa 15 bodova koliko ima i trećeplasirana Borussia Dortmunda, ali uz utakmicu manje. Na vrhu ljestvice je Union Berlin koji je u sedam nastupa sakupio 17 bodova.

Bayer je sa samo pet bodova na 16. poziciji.