Slavlje igrača Posavine nakon pobjede nad Srbijom / Foto: Fenix (J. Mijić)

BASEL: Posavina Basel savladala Srbiju i učvrstila prvo mjesto na ljestvici

U sedmom kolu 4. amaterske lige Basel, nogometaši Posavine Basel su u drugoj utakmici ovoga tjedna savladali momčad FC Srbija 1968 i tom pobjedom učvrstila prvo mjesto na prvenstvenoj ljestvici.

NK Posavina Basel – FC Srbija 1968  3:1 (2:0)

Bio je to prvi susret ove dvije momčadi nakon nekoliko godina jer je Posavina zadnjih godina igrala u 3. amaterskoj ligi dok je FC Srbija cijelo vrijeme igrala u 4. ligi.

Prvih 15-tak minuta je prošlo u ispitivanju snaga, a nakon toga Posavina preuzima inicijativu i stvara nekoliko izglednih prilika. A dvije od njih, Marko Topić i Bonito Tokić pretvaraju u pogodke, u 28. i 33. minuti.

Srpski nogometaši su se većim dijelom prvog poluvremena branili i pokušavali iz kontranapada nešto napraviti. Ali obrana Posavine sve to je lako rješavala.

Na početku drugog poluvremena, nakon slobodnog udarca i odbijanca igrač Srbije Vuk Pavković u 51. minuti trese mrežu Posavine i smanjuje rezultat na 2:1.

Marko Topic e1665059302802
Marko Topić (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (J. Mijić)

I kad se pomislilo da bi utakmica mogla ući u rezultatsku neizvijesnost, iskusni Marko Topić nakon jednog ubačaja iz kuta pogađa glavom za povećanje vodstva od 3:1. Bio je to njegov drugi pogodak na utakmici.

Do kraja utakmice bilo je još nekoliko izglednih prilika za Posavinu, dok su gosti bili previše zaokupljeni obrambenim zadacima tako da uopće nisu pravo priprijetili vrataru Posavine Igoru Dodiku. Konačan rezultat od 3:1 više je nego realan za pobjedu i nova tri boda Posavine koja je u 7 odigranih utakmica osvojila 19 bodova i zauzima vodeće mjesto na ljestvici. Treba istaknuti kako je utakmica bila fer te da nije bilo nikakvih grubih startova ili negativnih tenzija na terenu i izvan njega.

NK Posavina: Igor Dodik, Antonio Gudelj, Marko Radić, Dominik Šitum, Filip Jurakić, Ante Čičak, Marin Gudelj, Sandro Gogić, Bonito Tokić, Marko Topić, Marijo Mrkonjić (C). Klupa za pričuve: Andrej Piljić, Antonio Mikulić, Bleon Emin, Dominik Krnjić, Ivan Radić, Valentin Bastijanović, Kristijan Bejić. Trener Zoran Lujić. Strijelci za Posavinu: Marko Topić (28,57) i Bonito Tokić (33).

Marina Ljevar
Marina Ljevar / Foto: Fenix (J. Mijić)

Osim uspješnih nastupa u prvenstvu, NK Posavina je prilično daleko dogurala i u kupu te će u 1/8 finala igrati (25.10.22) protiv drugoplasirane momčadi 2. amaterske lige FC Wallbach – Zeiningen. Mada su tu šanse za prolazak dalje minimalne, i igrači i trener Posavine su raduju tom susretu. Jer, ne pruža se tako često prilika igrati protiv tako jakog protivnika (2 lige više).

Za kraj valja istaknuti kako NK Posavina angažirala Marinu Ljevar za fizioterauputkinju i maserku kluba, jer je  Marina to i inače po struci.