Banović tri minute prije kraja postigao pogodak i produljio nadu Energieu

Iskusnom Banoviću bio je to 4. pogodak ove sezone

banovic5Ivica Banović pogotkom iz jedanaesterca tri minute prije kraja utakmice donio je bod svom Energieu kojim je klub iz Cottbusa produljio nadu da će dohvatiti 16. mjesto koje donosi kvalifikacije za ostanak u Drugoj Bundesligi. Suparnik je u susretu 31. kola bio St. Pauli trenera Rolanda Vrabeca koji je pak gajio nadu u osvajanje trećeg mjesta te odlazak u Bundesligu, no po svemu sudeći nakon ovog neodlučenog ishoda (1:1) ta nadanja neće se ostvariti.

St. Pauli je vodio od 60. minute pogotkom Thyja, no domaćin je pred kraj susreta poravnao Banovićevim četvrtim ovosezonskim pogotkom. Ipak, i Energieu, koji nije slavio u posljednjih pet kola, za ostanak u Drugoj Bundesligi ostale su još teoretske šanse te ne ovisi sam o svojoj sudbini. Morat će se poklopiti neki rezultati u posljednja tri kola.

U susretu sa St. Paulijem Banović i Jurica Buljat odigrali su svih 90 minuta dok je Stiven Rivić u 63. minuti izašao iz igre.

Danas su igrana još dva susreta 31. kola. Fortuna Düsseldorf slavila je kod Sandhausena 3:0 dok je Erzgebirge Aue pobijedio Dynamo Dresden (Adam Sušac bio na klupi za pričuve) 2:0.

Taj poraz Dynama odgovara Cottbusu budući da je momčad iz Dresdena sa 31 bodom na 16. mjestu dok posljednji Energie ima 25 bodova. Vodeći je Köln sa 61 bodom. (ha)