VIDEO Rivić pogotkom ispravio Banovićev promašaj, zabio i Hrgota!

Köln je u gostima kod Aalena, bez Jajala koji je bio na klupi, slavio 1:0

Borussija Mönchengladbach u prvom susretu 7. kola Bundeslige odigrala je neodlučeno kod Augsburga (2:2). Utakmica je obilovala preokretima, jer domaći su poveli nakon čega su gosti preokrenuli rezultat da bi na kraju svakome pripao po bod.

Branimir Hrgota (20), švedski napadač hrvatskih korijena, ušao je u igru u 68. minuti, a tri minute nakon toga postigao je pogodak za 2:1. Bio mu je to drugi ovosezonski pogodak.

Energie Cottbus predvođen hrvatskim trojcem – Banović, Rivić, Buljat – koji je odigrao cijelu utakmicu, savladao je u 9. kolu druge njemačke lige Arminiju Bielefeld 4:2.

Iako je kapetan Banović propustio iskoristiti kazneni udarac u 22. minuti, sunarodanjak Rivić pogodio je deset minuta kasnije za vodstvo domaćina. Bio je to prvi Rivićev ovosezonski pogodak.

Pogotke za Energie još su postigli Stiepermann (34.), Takyi (77.) i Hübener (83., autogol) dok su strijelci za Arminiju bili Klos (56.) i Schönfeld (74.).

Köln je u gostima kod Aalena, bez Jajala koji je bio na klupi, slavio 1:0 i time izborio vrh drugoligaške ljestvice.

Aue je pak uvjerljivo pobijedio Karlsruhe (3:0).

Poredak: Köln i Greuther Fürth po 17 bodova, Union Berlin i Arminia po 14 bodova… (ha)

>>VIDEO Hrvati uspješni u kupu: Mandžo, Lakić, Kreilah i Punčec u osmini finala