Bamberg ‘oderao’ Tigrove, Kovačević i Mitteldeutscher ispustili prednost

Reprezentativac Damir Markota igrao je 23 minute za momčad iz Bamberga

markota1

Njemački prvak Brose Baskets u 3. je kolu njemačkog prvenstva na domaćem parketu uvjerljivo savladao slabašne Tigrove iz Tübingena (85:62) te tako barem djelomično isprao gorak okus poraza kod Bayerna u prošlom kolu. U domaćoj pobjedi hrvatski reprezentativac Damir Markota igrao je 23 minute, no nije uspio postići pogodak (0-3). No, zato je ubilježio 8 skokova i čak 6 dodavanja). Smith (22 koša) i Wright (15 koševa) predvodili su momčad iz Bamberga.

Dodajmo kako druga dvojica hrvatskih igrača u Bundesligi, Mario Stojić i Hrvoje Kovačević, nisu imali razloga za slavlje. Naime, Stojićev Ludwigsburg teško je stradao pred 4000 tisuće svojih navijača u ogledu s Bayernom (71:95), a Mario je tek jednom neuspješno šutno za 10 minuta koliko je proveo na parketu.

Kovačević je sa svojim Mitteldeutscherom bio blizu pobjede na gostovanju u Trieru, no u posljednjoj četvrtini ispustili su vodstvo u kojem su bili veći dio utakmice. Susret je završen rezultatom 75:69 za domaće, a Kovačević je postigao 8 koševa (šut 4-12) uz 5 skokova i 2 dodavanja za 27 minuta.

Ostali rezultati 3. kola: s.Oliver Baskets – Ratiopharm Ulm 80:81, Eisbären Bremerhaven – Fraport Skyliners 72:88, Telekom Baskets Bonn – RASTA Vechta 96:83, Oldenburg – Artland Dragons 86:64.

Poredak: Bayern München 6 bodova, Oldenburg, Ratiopharm Ulm, Brose Baskets Bamberg, Phantoms Braunschweig po 4 boda… (ha)

>>Markota debitirao za Brose Baskets pobjedom nad Kovačevićevim Mitteldeutscherom