Marin Ljubičić (ILUSTRACIJA) / Foto: Preslik FM

AUSTRIJSKA BUNDESLIGA: Rapid bolji od Salzburga, gol Ljubičića

U derbi utakmici petog kola austrijske Bundeslige Rapid je na domaćem terenu u Beču, s 3-2, pobijedio Salzburg, jednog od suparnika zagrebačkog Dinama u ovosezonskoj Ligi prvaka.

Nakon tri pobjede u uvodne tri ligaške utakmice nove sezone aktualni doprvak Salzburg je doživio prvi poraz u sezoni. Rapid je upisao treću pobjedu, a od 30. minute za domaćina je zaigrao hrvatski napadač Dion Drena Beljo.

Već u petoj minuti gosti iz Salzburga su poveli golom Nenea, ali je uskoro uslijedio preokret. U 19. je Jansson izjednačio na 1-1, a Auer je u 37. minuti pogodio za domaće slavlje i vodstvo 2-1. Na samom kraju prvog dijela Ratkov je postigao pogodak za izjednačenje na 2-2.

Pogodak odluke uslijedio je u 60. minuti kada je svoj drugi gol na susretu dao Šveđanin Jansson. Dinamo će gostovati kod Salzburga u Ligi prvaka, a taj se susret igra 23. listopada.

Wolfsberger je s čak 5-1 pobijedio LASK u Linzu iskoristivši činjenicu da je LASK od kraja prvog dijela imao igrača manje na terenu. Jedini pogodak za LASK postigao je hrvatski nogometaš Marin Ljubičić u 93. minuti iz jedanaesterca. Hrvatskom U21 reprezentativcu je to drugi ligaški pogodak u novoj sezoni.