Nogometna lopta (ILUSTRACIJA) / Foto: Hina

AUSTRIJA IZBORILA EURO 2024.: Pogodak odluke pao je iz jedanaesterca u 48. minuti

Nogometna reprezentacija Austrije postala je osma ekipa koja je osigurala plasman na EURO 2024. godine nakon što je u susretu F skupine na gostovanju pobijedila Azerbajdžan sa 1-0.

Pogodak odluke zabio je Marcel Sabitzer iz jedanaesterca u 48. minuti. Kazneni udarac skrivio je Rahil Mammadov igrajući rukom u kaznenom prostoru.

Najbliže golu domaćin je bio u 90. minuti kada je Toral Bajramov pogodio stativu. U posljednjim trenucima susreta gosti su ostali s igračem manje nakon što je Guido Burgstaller dobio drugi žuti karton.

Austrija sada ima 16 bodova kao i vodeća Belgija, dok trećeplasirana Švedska ima 10 bodova manje, te još tri utakmice ispred sebe i više ne može dohvatiti jednu od prve dvije pozicije.

Do kraja natjecanja Belgija i Austrija će se boriti za prvo mjesto u skupini. Trenutačno su bodovno poravnati, no Belgija ima i susret manje.

“Crveni vragovi” će večeras igrati protiv Švedske, a u studenom obje ekipe još očekuje po jedna utakmica. Austrija gostuje u Estoniji, dok će Belgija ugostiti Azerbajdžan.

Osim Austrije i Belgije, plasman na EURO već su osigurali i Francuska, Portugal, Španjolska, Turska i Škotska, te naravno domaćin Njemačka.