Marin Čilić (ILUSTRACIJA) / Foto Hina

AUSTRALIAN OPEN: Marin Čilić izborio 3. kolo pobjedom nad Slovakom Gombosom

Najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u 3. kolo grand slam turnira Australian open svladavši u Melbourneu Slovaka Norberta Gombosa s 6-2, 6-3, 3-6, 7-6 (6) za dva sata i 42 minute igre.

Čilić (ATP-27.) je opravdao ulogu favorita protiv Gombosa, 117. igrača svijeta, u njihovu prvome međusobnom dvoboju.

Čilić je glatko dobio prva seta, u kojima mu Slovak nije ozbiljnije zaprijetio na početnome udarcu. No, problemi za Marina počeli su u trećem setu, kada mu je Gombos u drugom gemu po prvi puta oduzeo servis, a kada je Marin napravio “rebreak” u petom gemu, Slovak još jednom oduzima početni udarac kod 3-4 i dobiva set.

Četvrti set bio je posve izjednačen i otišao je do “tie-breaka”, u kojem Marin vodi s 4-2, a Gombos se vraća i kod 6-5 ima čak i set-loptu na svoj servis. Čilić ipak dobija tri poena zaredom i sprječava odlazak meča u peti set.

Čilić je imao čak 20 aseva i samo dvije dvostruke pogreške, 56 posto ubačaja prvog servisa, te 46 winnera i 56 neprisiljenih pogrešaka u meču.

U 3. kolu Čilić ide na petoga nositelja Rusa Andreja Rubljeva, koga je dobio u njihovu prvome međusobnom srazu u Ženevi 2015. godine, a potom izgubio pet mečeva u nizu.