Igrač Trenka (crni dres) u napadu (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

AUGSBURG: Nakon jedne pozitivne vijesti, dva poraza za Uskrs su umanjila optimizam igrača i navijača Trenka

Iako je ovaj blagdanski produženi vikend krenuo s pozitivnom vijesti za Trenk, dva poraza brzo su umanjila optimizam hrvatskog navijačkog puka iz Augsburga.

Prošlog tjedna nogometni savez Augsburga je donio odluku da se utakmica protiv Merchinga II registrira pobjedom Trenka s 2:0 jer su za Merchinga II igrala dva igrača koja nisu imala pravo nastupa.

Nakon te odluke u Trenku je zavladalo oduševljenje i svi su s nestrpljenjem čekali subotu kako bi na terenu izborili pobjedu protiv ekipe DAKV Atdheu koja se na ljestvici nalazi iza Trenka.

Trenk 01
Nogometaši Trenka nakon subotnjeg poraza iz Augsburga / Foto: Fenix (SIM)

Uz nogometni teren odvijala se akcija darivanja najmlađih za blagdan Uskrsa i sve je nekako mirisalo na pozitivan ishod utakmice hrvatske momčadi.

Trenk je na terenu također je djelovala skladno i uigrano, onako kako i navijači žele vidjeti svoju momčad.

I Trenk je poveo u 33. minuti pogotkom Antuna Oroza. Cijelo vrijeme je momčad Trenka držala kontrolu nad utakmicom.

Ali momčad Trenka ne bi bila Trenk da sve to nije zakomplicirala. U 70. minuti dva igrača Trenka dobivaju 10 minuta isključenja i nakon toga hrvatska momčad više nije postojala na terenu.

Gosti su to iskoristili i s tri gola upisali tri boda koja će im zasigurno dosta značiti u borbi za ostanak.

Nakon posljednjeg sučevog zvižduka sve se okrenulo prema sljedećoj utakmici koju je Trenk odigrao na Uskrsni ponedjeljak protiv posljednjo plasirane momčadi TSG Hochzoll. Ali ni protiv njih Trenk nije uspio doći do bodova.

Trenk 002
Detalj s utakmice Trenka Augsburg (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

Domaćin je već nakon 18 minuta vodio s dva pogotka razlike i lagano je kontrolirao tijek cijelog susreta. Iako je Trenk uspio dva puta smanjiti vodstvo pogotcima Oroza i Ararankovića, domaćini su svoje šanse pred vratima Trenka znali iskoristiti. S rezultatom 4:2 došli su do bodova koji će im možda pomoći u borbi za ostanak u ligi.

Sastav Trenka protiv DAKV Atdheu: Slađan Stojanovski, Marko Tomić, Juraj Vinković, Filip Đurić, Amir Bakrac, Mislav Ćoric, Antun Oroz, Ivan Matošević, Matej Babic, Mirnad Duraković, Stipe Marković. Pričuve: Josip Culej, Jasmin Musić, Stefcho Petkov, Danijel Aranković i Josip Dotlo.

Sastav Trenka protiv TSG Hochzoll: Slađan Stojanovski, Josip Dotlo, Marko Tomić, Juraj Vinković, Amir Bakrac, Jasmin Music, Antun Oroz, Josip Culej, Ivan Matošević, Mirnad Duraković, Stefcho Petkov.
Pričuve: Danijel Arankovic, Žarko Kovačević, Matej Babić, Stipe Marković i Mislav Ćorić.

Unatoč dva poraza, momčad Trenka je na solidnom 6.mjestu od 13 momčadi u ligi.

Sljedeću utakmicu KSV Trenk igra u nedjelju u 13 sati u gostima protiv TSV Pfersee ll.