Arhivska snimka Marina Čilića / Foto: Hina

ATP STUTTGART: Marin Čiliću osvojio naslov serviravši 7 aseva

Hrvatski tenisač Marin Čilić osvojio je u nedjelju naslov na teniskom ATP turniru u Stuttgartu gdje je u finalu sa 7-6, 6-3 poslije sat i 50 minuta igre svladao trećeg nositelja Kanađanina Felixa Augera Aliassimea.

Prvi set je donio izjednačenu igru dva tenisača, po jednom su obojica izgubili servis, a na kraju ga je nakon tie breaka osvojio Čilić. U drugom je setu Čilić uzeo Augeru- Aliassimeu servis za vodstvo 5-3 što je taj set, ali i cijeli meč.

Čilić je protiv 21. tenisača svijeta servirao sedam aseva, dok je Kanađanin servirao četiri, ali i napravio šest dvostrukih grešaka. Čilić je dva puta uzeo suparniku servis iako je imao deset break prilika, a svoj je izgubio samo jednom.

Ovo je bio njihov treći međusobni ogled i treća pobjeda Čilića koji je zadnji put osvojio turnir u londonskom Queen’s clubu 2018.