Stuttgart (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

ATP STUTTGART: Berrettini u finalu bolji od Murrayja

Talijanski tenisač Matteo Berrettini osvojio je travnati ATP turnir u Stuttgartu. U zadnjem meču do pehara pobjednika Berrettini je svladao Britanca Andyja Murrayja 6-4, 5-7, 6-3.

Berrettini je u Stuttgartu igrao po prvi puta nakon Indian Wellsa. U međuvremenu je uzeo stanku od tenisa zbog operacije zgloba zapešća. Povratak tenisu bio je i više nego uspješan te je deseti igrač na svijetu osvojio svoj šesti ATP turnir u karijeri. Tri je osvojio na zemlji, tri na travi, a u Stuttgartu je, inače, bio najbolji i 2019. godine.

Andy Murray je igrao drugi finalni susret ove godine, ali je i drugi put izgubio, kao na početku godine u Sydneyju. Ostao je Murray na 46 osvojenih ATP naslova u karijeri.

U prvom setu su obojica imala po četiri break prilike, no samo je jednu iskoristio Talijan. Berrettini je bio sasvim blizu slavlja u dva seta jer je kod 6-4, 4-4 imao tri break šanse. Sve je to Murray spasio i u nastavku drugog seta slavio 7-5.

No, odmah na startu trećeg seta Berrettini radi break, Murray je potom dva puta tražio intervenciju liječnika i više nije bilo prilike za povratak trostrukog Grand Slam pobjednika.