Arhivska fotografija Borne Ćorića / Foto: Hina

ATP Pariz: Čilić u četvrtfinalu, Ćorić ispao

Hrvatski tenisač Borna Ćorić nije se uspio plasirati u četvrtfinale ATP Masters 1000 turnira u Parizu i tako se pridružiti Marinu Čilić koji je to uspio nešto ranije.

U susretu osmine finala Ćorić je izgubio od Austrijanca Dominica Thiema 7-6 (3), 2-6, 5-7. Bio je to meč u kojem je Ćorić vodio 1-0 u setovima, a u trećem setu imao vodstvo 3-1 i break prednosti. Nažalost, Thiem je odigrao sjajno i uspio je preokrenuti meč u svoju korist.

U prvom setu nismo vidjeli niti jedan break, premda je Austrijanac imao tri break lopte, pa je odluka pala u trinaestoj igri. Ćorić je ‘tie-break’ odigrao fantastično. Poveo je 6-2 i mirno priveo set kraju. U drugom setu Thiem je zaigrao daleko bolje i i u trećem gemu je načinio break za vodstvo 2-1. Austrijanac je kod vodstva 4-2 još jednom oduzeo Borni servis i set je bio izgubljen.

U odlučujućem, trećem setu vidjeli smo pravu dramu. Ćorić je pri vodstvu 2-1 stigao do prve break lopte u meču i iskoristio je za vodstvo 3-1. Nažalost, već u idućoj igri Thiem je vratio izgubljeni servis, zatim izjednačio na 3-3, te potom načinio novi break za prednost 4-3. Ćorić se nije predavao i uspio je vratiti servis i uz novi break izjednačiti na 4-4. Nažalost, uslijedio je novi obrat, Austrijanac je ponovo uzeo Ćoriću servis za vodstvo 5-4. Borna je u idućoj igri imao 30-0, ali to nije bilo dovoljno. Thiem je izvukao gem za pobjedu.

Bio je to njihov četvrti međusobni susret i treća pobjeda austrijskog tenisača. Borna je dobio prvi meč 2017. u Miamiju, a potom je izgubio iduća dva igrana u Madridu lani i ove godine.

U ranije odigranom susretu najbolji hrvatski tenisač Marin Čilić plasirao se u četvrtfinale pariškog turnira nakon pobjede od 7-6 (5), 6-4 nad Bugarinom Grigorom Dimitrovim.

Čiliću je za pobjedu nad desetim tenisačem svijeta trebalo sat i  51 minuta igre. Bio je to njihov peti međusobni ogled i četvrta pobjeda hrvatskog tenisača.

Čilić će u četvrtfinalu igrati protiv Srbina Novaka Đokovića koji se plasirao u četvrtfinale nakon što mu je Damir Džumhur iz BiH predao meč zbog ozljede pri vodstvu srpskog teenisača 6-1, 2-1. Bit će to njihov 18. međusobni susret, a Čilić je do sada slavio samo dva puta – ove godine u Queen’s Clubu, te 2016. upravo na Mastersu u Parizu.