Atletico se raspao u produžecima, Modrić prvak Europe s Realom!

Modrić je postao osmi Hrvat osvajač Lige prvaka

Luka Modrić u spektakularnom finalu igranom u Lisabonu postao je pobjednik Lige prvaka sa svojim Realom koji je nakon produžetaka uvjerljivo pobijedio Atletico Madrid 4:1. To je deseti put da se Kraljevski klub okitio naslovom prvaka Starog kontinenata.

Iako je Atletico vodio od 36. minute kada je, nakon pogreške Casillasa, strijelac bio Godin, momčad Diega Simeonea sve je prosula u sudačkoj nadoknadi vremena. Tada je naime, nakon kornera kojeg je izveo Luka Modrić, glavom pogodio Sergio Ramos. Uslijedili su žestoki prigovori igrača i trenera novopečenog španjolskog prvaka prema sucu Kuipersu zbog čak 5 minuta produživanja igre.

U produžecima igra Atletica se potpuno raspala, a Realovi igrači to su nemilosrdno kaznili. Prvo je pogodio Bale u 110. minuti, pa Marcelo u 117. da bi Cristiano Ronaldo u 120. minuti s bijele točke potvrdio naslov najboljeg strijelca Lige prvaka sa 17 pogodaka. Odmah potom sudac je isključio i trenera Atletica Simeonea.

Modrić je tako postao osmi Hrvat osvajač Lige prvaka. Uz njega pobjednici su još bili Robert Prosinečki (Crvena zvezda), Alen Bokšić (Marseille), Zvonimir Boban (Milan), Davor Šuker (Real), Dario Šimić (Milan), Igor Bišćan (Liverpool) i Mario Mandžukić (Bayern). (ha)