Ante Rebić (ilustracija) / Foto: Hina

ANTE REBIĆ JUNAK UTAKMICE! Ušao u igru i s dva pogotka donio pobjedu Milanu

Hrvatski reprzentativac Ante Rebić postigao je svoje prve pogotke u dresu talijanskog velikana Milana i donio mu pobjedu 3-2 (0-1) pred domaćim navijačima protiv Udinesea u utakmici 20. kola talijanske Serie A, odigranoj u nedjelju na San Siru.

Gosti su poveli u 6. minuti kad je Danas Jens Stryger Larsen iskoristio loše istrčavanje milanskog vratara Gianluigija Donnarumme i pogodio nebranjenu mrežu. Milan je u igru vratio Ante Rebić svojim prvim pogotkom u 48. minuti, a asistirao mu je Conti. Francuz Theo Hernandez donio je vodstvo Milanu u 72. minuti. U 85. minuti Kevin Lasagna je izjednačio na 2-2.

U trećoj minuti sučevog dodatka, u posljednjoj akciji na utakmici, Ante Rebić je primio loptu na 20-ak metara, na rubu kaznenog prostora ‘lažnjakom’ prevario braniča Udinesea te sa 15-ak metara preciznim udarcem pogodio donji lijevi kut za osmu ovosezonsku pobjedu Milana.

Milan se sa 28 bodova privremeno probio na osmo mjesto, dok je Udinese sa 24 boda ostao na 13. poziciji. Vodeći Juventus ima 48 bodova, dva više od Intera i tri više od Lazija.