AMATERSKI NOGOMET U BADEN-WÜRTTEMBERGU: Uspješno kolo hrvatskih ligaša u saveznim natjecanima WFV-a

Bliži se kraj prvog dijela natjecanja za bodove u amaterskim saveznim ligama WFV. Od hrvatskih klubova prošle nedjelje igralo je njih 7 od 20, a pobjede su ostvarili svi izuzev Zagreba Sindelfingen.

Slljedeće nedjelje, 15. prosinca, igrati će samo još tri stuttgartska kluba, a potom slijedi stanka za sve izuzev Croatije Stuttgart koja 22.prosinca igra kup utakmicu.

Kod Bezirkligaša Croatia Bitigheim je bila slobodna, a ostala dva naša kluba su ubilježili tijesne ali vrijedne pobjede. Croatia Reutlingen je s 2:1 bila bolja od TV Kirchentellinsfurt na skliskom terenu, a igralo se u petak u večernjim satima. Hrvatska momčad je malo pocijenila protivnika. Igrači su mislili bit će lako, kao i jesenas kada su ih tukli sa 8:2. No, gosti su poveli u 13. minuti. Srećom, poravnao je Čilić u 36. minuti, a pobjedu je donio Leon Smoljan tek u drugoj minuti nastavka. Pobjeda je zaslužena i još vrijednija kada se zna da je vodeći Young Boys poražen od Metzingea rezultatom 0:2. Croatia je kolo prije bila bolja od Metzingena sa 4:1. Hrvati su tako ostali na drugom mjestu s dva boda zaostatka. Nastavak prvenstva je 1. ožujka kada Croatija gostujemo kod SV Pfrondorfa.

Tomislav Čilić, Croatia Reutlingen / Foto: Fenix (B.Žepić)

Do pobjede 1:0 nad Spvgg Cannstatt Croatia Stuttgart je došla u 84. minuti pogotkom Ivana Matanovića. Sljedeću utakmicu igraju 15.prosinca za bodove doma sa Türkspor Stuttgart, a u nastavku 1. ožujka gostuju upravo kod Türkspora u prvom kolu proljetnog dijela sezone. Sa 22 osvojena boda Croatija Stuttgart je na šestom mjestu lige od 15 klubova.

Od 5 A Kreisligaša igrao je samo Zrinski Waiblingen, koji je nastavio niz od devet utakmica bez poraza i čvrsto je na drugom mjestu.

-Noć prije utakmice smo slavili Božićni domjenak, bilo je veselo, nekima i preveselo što se osjetilo i na igri. Gosti su poveli u 56. minuti, malo kasnije jedan naš igrač je zbog drugog žutog kartona morao vanka i tek tada je trener Marko Mutapčić sve razbudio. Zaigrali smo borbeno i došli do zaslužene 2:1 pobjede. Strijelci su bili Blaženović 67. i Tolić u 82. minuti. Prezimiti ćemo na drugom mjestu, što je za nas kao novake u ligi, uspjeh, pokušati ćemo dovesti kojeg boljeg igrača, želimo ostati u vrhu. Cilj nam je povratak u Bezirksligu gdje smo igrali 13 sezona za redom, izjavio je predsjednik Stipica Gavran.

Od četiri B ligaša poražen (0:2) je samo Zagreb Sindelfingen od GSV Maichingen III, a ostali su ostvarili pobjede. Najefikasniju i najvrijedniju pobjedu, kojom su ostali na čelu ljestvice, je ostvarila Croatija iz Sindelfingena. Uvjerljivo 6:1 su isprašili TV Nebringen II, a dvostruki strijelac je bio Denis Marić. Sljedeće nedjelje Croatia igra kod VfL Oberjettingen II u zadnjem ovogodišnjem susretu.

Croatia Geislingen je golovima Strinovića i Andreja Govorušića (tri) pobjedila FTSV Bad Ditzenbach 4:2, a Zrinski II iz Waiblingena je sa 4:1 bio bolji od TSV Leuterbach II. Marsonia nije igrala sa FC Frickenhausen, igrati će 8. ožujka. Hrvatski klub je ostao na petom mjestu. KSC Ehingen je okončao na četvrtom mjestu sa 20 bodova iz 12 utakmica, a zaostaje 11 bodova iza vodećeg TSV Allmendingen.