Julian Nagelsmann (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)

ALONSO NADMUDRIO NAGELSMANNA: Bayer Leverkusen preokretom do pobjede nad Bayernom, Borussia Dortmund ostala na vrhu

U derbi utakmici 25. kola Bundeslige nogometaši Bayera su na domaćem terenu u Leverkusenu svladali minhenski Bayern 2-1.

Bayern je poveo u 22. minuti kada je na asistenciju Goretzke suparničku mrežu pogodio Kimmich. No, sve se okrenulo u drugom poluvremenu i to nakon dva dosuđena jedanaesterca za domaćina.

U oba slučaja miran i precizan je bio Argentinac Palacios koji je u 55. minuti izjednačio na 1-1, dok je u 73. prevario Sommera i osigurao svom klubu veliku pobjedu.

Trener Bayera Xabi Alonso taktičkom postavom nadmudrio je svog kolegu trenera na klupi Bayerna Juliana Nagelsmanna te doveo momčad iz Münchena do trećeg ligaškog poraza ove sezone. Bayern je ostao drugi na ljestvici i ima bod manje od dortmundske Borussije.

Bayer je nastavio s penjanjem na ljestvici te je trenutačno na sedmom mjestu. Ujedno je Bayer, kombinirano u Bundesligi i Europskoj ligi, ostvario petu pobjedu u nizu.

Hrvatski reprezentativac Josip Stanišić je za Bayern igrao od 56. minute.

Bundesliga, 25. kolo:

Bayer – Bayern 2-1 (Palacios 55-11m, 73-11m / Kimmich 22)

Union Berlin – Eintracht 2-0 (Khedira 53, Behrens 75)

Mainz – Freiburg (19.30 sati)

Subota:

Hoffenheim – Hertha 3-1 (Kramarić 24-11, 37-11m, Bebou 51 / Jovetić 90+2)

Bochum – Leipzig 1-0 (Mašović 48)

Augsburg – Schalke 1-1 (Maier 51 / Buelter 90+3-11m)

Stuttgart – Wolfsburg 0-1 (Marmoush 56)

Borussia (D) – Koeln 6-1 (Guerreiro 15, Haller 17, 69, Reus 32, 70, Malen 36 / Selke 42)