Radošević: Nedostaje svježine, ali znali smo da možemo do 15. pobjede u nizu

Ludwigsburg ‘zamrznuo’ Tübingen na -35, a Stojić postigao 3 koša

Alba Berlin u susretu 19. kola njemačke košarkaške Bundeslige pobijedila je BBC medi Bayreuth 83:73. Bila je to 15. pobjeda berlinske momčadi u nizu u svim natjecanjima. Gosti su prijetili u prvom poluvremenu te na odmor otišli sa 4 koša prednosti (45:41), no u nastavku domaćin je zaigrao mnogo bolje što mu je donijelo pobjedu.

Leon Radošević proveo je 23 minute u igri postigavši 7 koševa, 5 skokova, 1 osvojenu loptu i 1 blokadu).

– Nismo bili sviježi nakon utakmice u Eurokupu u Ukrajini, no mi smo profesionalci i moramo dati sve od sebe na parketu. A to smo danas i učinili. Znali smo da možemo stići i do 15. pobjede u nizu, što je sjajan uspjeh. Nadam se da nećemo stati na tome – kazao je nakon utakmice Radošević te dodao:

– Ako ne pobijedimo u kupu Telekom Baskets Bonn, u sljedećoj utakmici koja nam predstoji, ovih 15 pobjeda neće mnogo značiti – kazao je hrvatski košarkaš.

A MHP RIESEN Ludwigsburg je pak, lakoćom stigao do visoke pobjede kod Walter Tigers Tübingena (92:57). Pobjeda od početka utikamice nije dolazila u pitanje, a Mario Stojić za pobjednički sastav igrao je 14 minuta u kojima je prikupio 5 osobnih pogreški. Postigao je 3 koša, uz 1 skok i 1 dodavanje.

Poredak: Bayern (-1) 32 boda, Alba Berlin i Brose Baskets Bamberg (-1) po 30, EWE Baskets Oldenburg (-1) 26 bodova… (ha)