Alba razmontirala Ludwigsburg, Radoševiću okršaj sa Stojićem

Hrvoje Kovačević bio je odličan unatoč porazu njegove momčadi

Hrvatski okršaj u 4. kolu njemačkog prvenstva između Leona Radoševića i Marija Stojića te njihovih klubova Albe i Riesen Ludwigsburga pripao je 23-godišnjem Siščaninu Radoševiću.

Naime, klub iz Berlina na domaćem je parketu razmontirao goste (83:52), a pitanje pobjednika riješeno je već u prvom dijelu. Na poluvremenu je Alba već imala 22 koševa prednosti. Radošević je za 22 minute u igri postigao 9 koševa uz 2 skoka te jednu ukradenu loptu i blokadu. Stojić je igrao 23 minute, a šut ga nije pretjerano služio pa je postigao tek 4 koša uz 3 skoka, 2 dodavanja i jednu ukradenu loptu.

Brose Basket je doživio drugi prvenstveni poraz i to na gostovanju kod Artland Dragonsa (71:68). Bio je to izjednačen susretu u kojem se Damir Markota u dresu Brosea nije previše istaknuo. Igrao je tek 12 minuta i postigao 2 koša uz 4 skoka.

Odličan je zato bio Hrvoje Kovačević, no njegova sjajna predstava nije bila dovoljna za pobjedu Mitteldeutschera na gostovanju kod Walter Tigersa u Tübingenu (77:69). Baš kao i u prošlom kolu u Trieru, Mitteldeutscher je potpopljen u posljednjoj četvrtini iako je u nju krenuo s vodstvom. Kovačević je u 32 minute postigao 14 koševa (3 skoka, dodavanje i blokada) te uz Parkera (19 koševa) bio najbolji u gostujućoj momčadi.

Dodajmo i kako je Telekom Baskets Bonn slavio na gostovanju kod Ratiopharma u Ulmu (77:74).

Poredak: EWE Baskets Oldenburg, Bayern, Telekom Baskets Bonn, Artland Dragons po 6 bodova, Ratiopharm Ulm, Brose Baskets Bamberg, BBC Bayreuth, Phoenix Hagen, NY Phantoms Braunschweig i MHP RIESEN Ludwigsburg po 4 boda… (ha)