Kiel -Magdeburg
Kiel -Magdeburg / Foto: Fenix (SIM)

LIGA PRVAKA: THW Kiel osvojio treće mjesto, Duvnjak zabio jedan gol

Rukometaši THW Kiela osvojili su treće mjesto nakon što su u susretu za broncu na završnom turniru Lige prvaka u Kölnu pobijedili Magdeburg sa 32-28 (23-14).

Kiel je nakon prvog poluvremena imao devet razlike (23-14), a Magdeburg je u nastavku uspio tek ublažiti poraz.

Kiel su do pobjede prevodili Šveđanin Eric Johansson sa sedam, te Danac Magnus Landin i Šveđanin Niclas Ekberg i Austrijanac Mykola Bilyk sa po šest golova. Hrvatski rukometaš Domagoj Duvnjak postigao je jedan gol, dok je češki vratar Tomas Mrkva imao 15 obrana.

Na suprotnoj strani najefikasniji su bili Nijemac Lukas Mertens sa sedam, te Islanđanin Gisli Torgeir Kristjansson s pet pogodaka.

U finalu se od 18.00 sati sastaju Barcelona i Aalborg.