4.Hrvatske svjetske igre, Zagreb 2017. – Imena svih pobjednika i fotografije nagrađenih

IV. Hrvatske svjetske igre – Zagreb 2017.

U Zagrebu su u subotu navečer dodijeljene medalje pobjednicima četvrtih Hrvatskih svjetskih igara, najvećeg amaterskog sportskog natjecanja na kojem sudjeluju Hrvati i njihovi potomci iz cijeloga svijeta.

Četvrto sportsko natjecanje domovinske i iseljenje Hrvatske u organizaciji Središnjeg državnog ureda za Hrvate izvan RH i Hrvatskog svjetskog kongresa, a pod sloganom “Jedno je srce, jedna je Hrvatska” ove je godine od 18. do 22. srpnja u Zagrebu okupilo više od 900 Hrvata iz 31 zemlje a njima su se kao i prethodna tri puta pridružili sunarodnjaci iz Hrvatske, njih oko 150.

U nastavku pogledajte galeriju fotografija i popis svih dobitnika IV. Hrvatskih svjetskih igara iseljene i domovinske Hrvatske

Fenix-magazin/MD/Foto: SIM

 

BOĆANJE

Klasično žene:

1. mjesto – IVA MATIJEVIĆ (BIH)
2. mjesto – BLASLOV DUJELA DESA (ITA)
3. mjesto – CARUSO ROBERTA (ITA)
4. mjesto – BOŽICA FABIAN (AUS)

Parovi muški:

1. mjesto – Mate Ćorluka i Ivan Galić (BIH)
2. mjesto – Hrvoje Šimunović i Zoran Glavinić (HRV)
3. mjesto – Damir Lasić i Anton Petković (MNE)
4. mjesto – Srečko Krapić i Miljenko Čirjak (CAN)

Precizno izbijanje:

1. mjesto – Zoran Glavinić (HRV)
2. mjesto – Mladen Ćorluka (BIH)
3. mjesto – Darko Slovnikar (MNE)
4. mjesto – Hrvoje Šimunović (HRV)

ODBOJKA N/P

Muški

1. HRVATSKA
Domagoj Stipanovic / Rafael Mamic
2. PARAGVAJ
3. KANADA

Žene

1. AUSTRIJA
2. HRVATSKA
Franka Jakolis/Paola Krmpotic
3. BOSNA I HERCEGOVINA 4
KOŠARKA M

1. ŠVICARSKA
2. BiH 2
3. BiH 1

RUKOMET

Žene

AUSTRIJA
BOSNA I HERCEGOVINA
HRVATSKA
Muški

HRVATSKA
SLOVAČKA
TEAM HSI

ODBOJKA Ž

HRVATSKA

AUSTRIJA

BOSNA I HERCEGOVINA

BADMINTON

XD

Mirko Pavlinić + Nikoleta Dubaiova Hrvatska/Slovačka
Davor Štrbenac + Maja Žubrinić Hrvatska
Mario Vugrić + Tea Grofelnik Hrvatska
Juraj Hikker + Anna Nemcovicova Slovačka

WD

Tea Grofelnik + Maja Žubrinić Croatia
Nikoleta Dubaiova + Anna Nemcovicova Slovačka

MD

Mirko Pavlinić + Mario Vugrić Hrvatska
Juraj Hikker + Davor Štrbenac Slovačka/Hrvatska
Nikolae Mihalcea + Mihai Muselin Rumunjska
Petru-Dejan Curiac + David-Snezan Hategan Rumunjska
WS

Maja Žubrinić Hrvatska
Nikoleta Dubaiova Slovačka
Anna Nemcovicova Slovačka
Tea Grofelnik Hrvatska
MS

Mirko Pavlinić Hrvatska
Davor Štrbenac Hrvatska
Juraj Hikker Slovačka
Mario Vugrić Hrvatska
JUDO

M+ 100

Pavle Ražnatović Crna Gora
M-60

Marino Dugančić
Mate Smiljanić Bosna i Hercegovina
Jonas Finelli Stipanić Švicarska
M-66

David Pušić ¸Bosna i Hercegovina
Ivan Jozeljić
Mario Jozeljić

M-73

Petar Zadro
Jure Zovko Bosna i Hercegovina
Ante Galić Bosna i Hercegovina
Vuk Đurović Crna Gora

M-81

Srđan Ajvaz
Majo Češko

W-52

Ana Vidar

W-57

Filipa Pehar
Josipa Zeko
Mathea Belša Krohne Švedska

W-70

Josipa Brevnik
Marija Zelenika
Andrea Lončar
Vesna Vukoja
PLIVANJE

50 m SLOBODNO PLIVAČICE

Ivona Jurić Austrija
Ivona Vukašinović Crna Gora
Marina Kaleb Tanzanija
50m SLOBODNO PLIVAČICE

Paola Giorgetta Italija

50 m LEĐNO PLIVAČICE

Paola Giorgeta Italija
50m SLOBODNO PLIVAČI

Peter Maraković Kanada
Martin Verti Mađarska
Ante Nikola Krpina Francuska

50 m PRSNO PLIVAČICE

Ivona Jurić Austrija
Maria Carmen Čipčić Angola
Đorđa Borozan Crna Gora
50 m PRSNO PLIVAČI

Ante Nikola Krpina Francuska
Marin Čipčić Angola
Martin Verti Mađarska
KARATE

KATE – Ž

Leonora Jakić BiH
Matea Radić BiH
Martina Jakić BiH
Nataša Josipović BiH
KATE – M

Ivo Vuković Austrija
Axel Kuliš Čile
M Weinberger Švicarska
MUŠKI +84

Tomislav Barbarić BiH
Luka Kramar BiH
Axel Kuliš Čile
Deni Šarac BiH

MUŠKI -84

Marko Kraljević BiH
Ivan Pehar BiH
David Čuljak BiH
Ante Mucić BiH

MUŠKI -75

Matej Planinić BiH
Luka Šaldo BiH

MUŠKI -68

Mario Prga BiH
Martin Musa BiH
Andrija Soldo BiH
Robert Šafradin BiH

MUŠKI -60

Ivan Križanac BiH
Ivan Soldo BiH
David Jakić BiH
Mario Subašić BiH

ŽENE +68

Stefani Krešić BiH
Vilma Krasić BiH
Petra Grgić BiH

ŽENE -68

Anita Radić BiH
Marina Vuković BiH
Irena Prga BiH
Matea Medić BiH

ŽENE -61

Vesna Gugić BiH
Monika Rajić BiH
Lelena Zovko BiH
Tena Weinberger Švicarska

ŽENE -55

Jelena Pehar BiH
Katarina Sušac BiH
Barbara Krasić BiH
Petra Galić BiH
GOLF

DAME

Maria Victoria Francetić Argentina
Ivka Bošković Njemačka

GOSPODA

Ivica Šimunović Hrvatska
Ivan Ljubanović Hrvatska
Jure Francetić Argentina
STOLNI TENIS

MUŠKI – 30
Blago Brkić BiH
Tomislav Zovko Hrvatska
Darko Brkić BiH
Christian Haceglan Rumunjska

MUŠKI +30g

Stanislav Lošić Hrvatska
Damir Blažević Hrvatska
Ivan Pavlovčik Slovačka
Jan Miler Slovačka
ŽENE

Maria Marin Fernanda Marchar Čile
Mathilde Knor Austrija
Anita Kovacicek Austrija
Marianne Radakovits Austrija

NOGOMET

M. NOGOMET

BiH
Crna Gora
Srbija

NOGOMET ŽENE

BiH 1
BiH 2
Team Hrvatskih Svjetskih Igara

NOGOMET MUŠKI

BiH
Rumunjska
Australija
TENIS

POJEDINAČNO –SINGLES

MS-30
Milan Kovacs
Michael Hotti
Tomislav Klarić
Mario Brkić

MS-35
Krešimir Ritz
Saša Augustić
Vatroslav Šrajer
Davor Domljan

MS-45
Miren Ivanković
Ivica Jerbić
Davor Bosnar
Zvonko Usanović

MS-55
Mladen Lukić
Mijo Dujmović
Đuro Lukić
Branko Kraljević

MS-60
Mate Matić
Krunoslav Krajnović
Davor Dumičić
Ante Šišgorić

MS-65
Branko Borošak
Vanja Mrazovac
Zlatko Blagaj
Antun Vidmar

MS-70
Ante Žedelj
Stanko Bick
Živko Dmitrović
Petar Mirić
MS-75
Zvonko Mirkovich (jedini je nastupio)
WS-30
Tamara Stojković
Matea Roki
Dragica Udiljak
Nikki Carnovale

WS-50
Renata Šašak
Mirta Banić
Fanita Kuljiš
GOVEL Linda Govel

WS-65
Gizela Senci
Slavica Ćosović Bajić
Đurđica Anišić
Dušica Mamić Madžarac
DOUBLES
MD-30
Ivanković/ Klarić
Katelan / Usanović
Dmitrović / Jerbić
Matiša / Matiša

WD
Carnovale / Roki
Babić / Banić
Kuljiš / Matulić

MIXED

Matiša Ma. / Carnovale
Kopačka / Banić
Pavlovčak / Babić

DOUBLES – KONGRES

Knežević / Lovrić
Pavić J. / Pavić V.
Matiša Ma. / Matiša Ml.
Dujmović / Pavić F.
CONSOLATION – KONGRES

Daniel Paškvan
Vlatko Pavić
Mijo Dujmović
Franjo Pavić

TAEKWONDO

BORBE

SENIORI:
KATEGORIJA – 54 KG
DAVID BAŠIĆ, BIH
TIN DUŽ, HRVATSKA
FILIP PAVIĆ, HRVATSKA

KATEGORIJA – 63 KG KATEGORIJA – 68 KG
1.MATEJ ČOSIĆ, HRVATSKA 1.DAVID MARUŠIĆ, BIH
2.KARLO HERCEG, HRVATSKA 2. HRVOJE GLUHAK, HRVATSKA

KATEGORIJA – 74 KG KATEGORIJA – 80 KG

1.IVAN LETICA, BIH 1.GUCIĆ FRANJO, KOSOVO
2.KARLO ŠIMONEK, HRVATSKA 2.LUKA SKENDER, HRVATSKA
3.ARIAN ČOSIĆ, HRVATSKA 3.IVAN MALOČA, HRVATSKA
3.GABRIJEL PUKLIN, HRVATSKA 3.KARLO GALIĆ, BIH
KATEGORIJA -87 KG KATEGORIJA +87 KG

1.MIRAN ĐORĐEVSKI, BIH 1.KRISTIJAN MILIČEVIĆ, BIH
2.JOSIP STOJANOVIĆ, HRVATSKA 2.IVAN ŠAMEC, HRVATSKA
3.JURAJ STINČIĆ, HRVATSKA

SENIORKE:

KATEGORIJA – 46 KG KATEGORIJA – 57 KG

1.MIHAELA SENJAK, BIH 1.DORA ŠĆAPEC, HRVATSKA
2.STELLA CARL, HRVATSKA 2. MIHAELA BOLJEŠIĆ, HRVATSKA
3.LUCIJA GAMULIN, HRVATSKA 3. MARTINA KOVAČ,BIH

KATEGORIJA – 62 KG KATEGORIJA -73 KG

1.DORIS LUKIĆ, HRVATSKA 1.KATARINA MIHALJEVIĆ, HRVATSKA
2.IRENA OROZ, BIH 2.MATEJA HORVAT, HRVATSKA
3.IVANA BOSANČIĆ, HRVATSKA 3.IVANA PAČAR, HRVATSKA
3.IVANA DŽEKO, BIH

FORME

KATEGORIJA – JA 2 KATEGORIJA – JB 2

SWEN GRGIČEVIĆ,HRVATSKA 1.KATJA BRDOVČAK, HRVATSKA
TIN FILKOVIĆ, HRVATSKA 2. TENA SMILJANIĆ, HRVATSKA
LUKA BAKOVIĆ, HRVATSKA

KATEGORIJA – SA 1 KATEGORIJA -SB 1
1.JAN JURAJ ŠTULIĆ, HRVATSKA 1. NIKA POPOVIĆ, HRVATSKA
2. MARTINA GRUBIŠIĆ, HRVATSKA,
3.LAURA MOLAN, HRVATSKA
KATEGORIJA – SA 2 KATEGORIJA – SB 2

1.BORNA PAULIK, HRVATSKA 1.LUCIJA BAŠIĆ, BIH
2.BORIS KNEZOVIĆ, BIH 2. KARLA ŠTEFANKO, HRVATSKA
3.IVAN ŠAMEC, HRVATSKA 3.MARTA LALIĆ, HRVATSKA
3.DANIJEL BOBAN,BIH 3.PETRA ORLOVIĆ,BIH
KATEGORIJA – SA 3 KATEGORIJA – SB 3

PETAR BOBAN, BIH 1. DAJANA STANIĆ, BIH
KATEGORIJA – MA 1

MARKO STANIĆ, BIH

ATLETIKA

SENIORKE:

1. Marija Markovac

Jelena Pehar

Ivana Prga
VETERANKE:

Jasmina Finelli-Stipanić

Biserka Srdanović

Gordana Bagara
SENIORI:

Andre Ivanković

Ivan Mihelić

David Marušić
VETERANI:

Berislav Paponja

Miren Ivanković

Miodrag Erceg

Pogledajte drugo

albina

SVI SU IZNENAĐENI: Albina nije uspjela Hrvatsku odvesti u finale Eurosonga

Hrvatska predstavnica Albina nije se plasirala se u finale ovogodišnje Eurovizije, pokazali su rezultati glasanja nakon …