20 ljudi iz iste zgrade završilo u bolnici, djeca prebačena helikopterom

U zgradi u Bad Soden-Salmünsteru stručnjaci još uvijek traže uzrok trovanja ugljičnim monoksidom.

U nedjelju navečer 20 stanara je došlo u bolnicu – uključujući i dvoje male djece. Zgrada je potpuno evakuirana. Nisu pronađeni propusti na grijanju a pretpostavlja se da je netko u sobi upalio roštilj.

U podne u nedjelju, liječnik je došao u kućnu posjetu pacijentu u bloku “An der Rolandquelle” kada se oglasio alarm za ugljičnog monoksid, ali vatrogasci nisu mogli otkriti curenje.

Malo kasnije, alarm se ponovno oglasio.

20 osoba se žalilo na glavobolje i kašljanje. Uključujući i dvoje male djece koja su prebačena helikopterom do najbliže klinike. Svih 14 apartmana je pregledano, a 46 stanara je moralo napustiti zgradu. Sedam je još uvijek u bolnici na promatranju.

Fenix-magazin/IM

Povezano

Očevid nakon sudara (ILUSTRACIJA)/ Foto: Anadolu
POLICIJA O TRAGEDIJI: Objavljeni detalji očevida teške nesreće u kojoj su poginule četiri osobe
Prevrnuta cisterna / Foto: Hina
AUTOCESTA A4 PONOVNO OTVORENA ZA PROMET: Vozač zaspao za volanom, cisterna se prevrnula
Prometna nesreća (ILUSTRACIJA)/ Foto: Hina
MOTOCIKLIST PRETICAO KOLONU: Smrtno stradao vozač (31) i suputnica (27)
KAO U HOROR FILMU: Otvorio vrata stana, susjed ga napao sjekirom
NAKON 6 DANA POTRAGE: Pronađeno tijelo 11-godišnje djevojčice
Dortmund (ILUSTRACIJA) / Foto: Fenix (SIM)
ZAVRŠENA TALAČKA KRIZA U DORTMUNDU: Predao se 51-godišnji Srbin koji je pucao na policajca i držao svoje 3 kćeri za taoce  
SUD ODLUČIO: Prvi časnik s katamarana ide u zatvor