Zajednička slika igrača i stručnog vodstva HSK Njemačke

16. Memorijal hrvatskih branitelja: Momčad HSK Njemačke izgubila od Rijeke s 1:0, u malom finalu sutra igraju protiv Dinama (Z)

Nogometna U-14 momčad Hrvatskog svjetskog kongresa Njemačke izgubila je u polufinalu međunarodnog 16. Memorijala hrvatskih branitelja u Vukovaru od momčadi Rijeke sa minimalnih 1:0. Odlučujući pogodak postignut je u zadnjoj minuti prvog poluvremena, nakon kornera i udarca glavom kada je lopta završila u mreži vratara HSK Njemačke.

U drugo poluvremenu, momčad Hrvata iz Njemačke pokušala je izjednačiti rezultat, ali bez uspjeha. Rijeka se odlično branila i gotovo da zadnjih 15 minuta nije prelazila preko centra. Hrvatski igrači iz Njemačke, koje vodi trener Karlo Luketić, stvorili su tri izgledne prilike ali lopta nikako nije htjela u mrežu.

-Iako se neki naši igrači poznaju tek nekoliko sati, pružili su odličnu igru i nadigrali Rijeku. Na terenu su djelovali kao da zajedno igraju deset godina. No, sportska sreća nije bila na našoj strani. Unatoč porazu, ponosan sam na ono što su pokazali i kako su igrali. Mogu još reći kako u svojoj trenerskoj karijeri nisam imao igrački bolju momčad, izjavio je trener Karlo Luketić ističući kako je njegovim igračima čestitku za dobru igru uputio i trener Rijeke.

Vođa stručnog stožera HSK Njemačke Danijel Lučič za Fenix je izjavio kako se momčad HSK Njemačke ponosno vraća u Njemačku.

Ostvarili smo tri pobjede u skupini i doživjeli nezaslužen poraz u polufinalu. Ali to je sport, to je nogomet. Sutra nas čeka malo finale, borba za treće mjesto, u kojem ćemo napraviti sve kako bi još zadovoljniji putovali doma, kazao je Danijel Lučić.

U utakmici za treće mjesto HSK Njemačke će igrati protiv zagrebačkog Dinama koji je u polufinalu izgubio od momčadi Osijeka sa 2:1. U finalu Memorijala vukovarskih branitelja sastaju se U-14 momčadi Rijeke i Osijeka.