Screenshot/ilustracija

Tottenham nakon 28 godina pobijedio na Stamford Bridgeu

U derbiju 31. kola Engleske lige Tottenham je slavio kod Chelseaja s 3-1, a to je prva pobjeda Spursa na Stamford Bridgeu nakon čak 28 godina.

Tottenham do danas nije pobijedio Chelsea u gostima u 21. stoljeću, a niti otkad postoji Premijer liga.

Uspjeh Tottenhama je tim veći jer je izboren bez najboljeg igrača Harrya Kanea, a gosti su morali i stizati vodstvo Chelseaja nakon što je u 30. minuti zabio Morata nakon krive procjene vratara Llorisa. Preokret je uslijedio u prvoj minuti nadoknade prvog dijela kada je Danac Eriksen postigao vrlo lijep pogodak iz daljine, a u drugom dijelu je briljirao Dele Alli, koji je pogađaoa u 62. i 66. minuti za veliku pobjedu Tottenhama.

Tottenham je ostao na četvrtom mjestu, ali samo dva boda iza Liverpoola i četiri iza ManU-a, dok Chelsea na petoj poziciji zaostaje velikih osam bodova za Spursima i Ligom prvaka.