Momčad Croatije ZH / Foto: Fenix (I. Barišić)

TEŽAK PORAZ NA DOMAĆEM TERENU: Juventus deklasirao Croatiju Zürich

NK Croatia Zürich – SC YF Juventus 2:5 (0:2)

Croatia je dočekala momčad Juventusa, koji se nalazi na vrhu ljestvice, vrlo optimistično. Situacija u prvih dvadesetak minuta uopće se nije činila lošom za Croatiu osim što u nekoliko napada i dolaska do gola protivnika nije bilo preciznih udaraca koji bi zatresli mrežu.

Kada to već Croatiji nije pošlo za nogom pošlo je protivniku i u 24. minuti dolaze do svog prvog pogotka. Hrvatska momčad se nije predavala, ali nije bilo pravih akcija za izjednačenje. Pred kraj prvog poluvremena gosti još jednom tresu mrežu za vodstvo od 0:2.

U drugom poluvremenu Croatia se pogotkom Lapende u 48. minuti ohrabrila i sve je upućivalo na moguće izjednačenje. Ali gosti u 63. minuti povisuju rezultat na 1:3. Samo šest minuta kasnije gosti zabijaju još jednom za 1:4.

Da se Croatia opet nije predala iako na izmaku snaga dokazuje i sjajan pogodak trenera i igrača Stanislava Blažanovića u 75. minuti euro pogotkom, koji je iznenadio goste i navijače na tribinama.

Pokušavalo se i dalje doći do nekog preokreta, ali uz dosta nepreciznih dodavanja i prekida utakmice nije se moglo stvoriti prave prilike iako je i promašaja napadača Croatie bilo i više nego dosta. U 84. minuti gosti zabijaju svoj peti pogodak na utakmici za konačni rezultat od 2:5.

NK Croatia igrala je bez kažnjenog Stjepana Laštre, požutjelog Nicole Petrlića, te Kristijana Krstića i Hrvoja Pavića, koji su na godišnjem odmoru. Na utakmici se ozlijedio i obrambeni igrač Ante Vukadin. Trener i igrač Stanislav Blažanović igrao je sa ozljedom ramena što je sigurno veliki hendikep za momčad koja mora biti u top formi budući da svaka momčad želi pobjediti Croatiju.

NK Croatia sada ima stanku do 28.travnja kada na domaćem terenu dočekuje FC Tetova u 14 sati na Juchhofu 1. Do tada će se neki igrači vratiti, a i ozljede možda budu zacijeljene.

Sastav NK Croatia ZH: G. Škara, D. Perković (C), M. Jelečević, I. Dukić, I. Knežević, N. Novak, L. Lapenda, M. Stjepanović, D. Crnković, A. Vukadin, D. Komin. Pričuve: D. Dežić, S. Blažanović, F. Dukić, Josip Tomičić. Trener: Stanislav Blažanović

Fenix-magazin/SIM/S.Špehar – Foto: Ivan Barišić