Momčad Croatije Zürich Foto: Fenix-magazin/Ivan Barišić

Španjolci uz pomoć suca prekinuli pobjednički niz Croatie Zürich

NK Croatia Zürich – CD Espanol Iberia 2:4 (0:2)

Nažalost Croatia nije uspjela nastaviti odličan niz pobjeda i savladati momčad koja je bila pred ispadanje na prvenstvenoj ljestvici. No tome nije kumovala dobra igra Iberie već i sudac utakmice koji je u drugom poluvremenu dosudio dva nepostojeća jedanaesterca. Na drugoj strani sudac nije kaznio vratara Iberie crvenim kartonom radi indirektnog udarca.

U prvom poluveremnu Croatia je imala prilike, ali je lopta kao začarana letjela svuda samo ne u mrežu vratara Iberie. Nekoliko promašenih situacija kažnjeno je pogotkom u vlastitoj mreži. Niti nakon toga igrači Croatie nisu uspjeli doći do izjednačenja, a Iberia je povela sa 0:2 i time rezultatom se otišlo na odmor.

Drugo poluvrijeme bilo je u znaku Croatie koja se vratila u igru i postignuvši dva pogotka vratila je utakmicu na početak. Očekivalo se potpunio preokret, ali petnaest minuta prije kraja sudac dosuđuje dva jedanaesterca protiv Croatije koja protivnik realizira. Croatia je pokušala stići vodstvo gostiju ali više nije bilo vremena za preokret.

Valja istaknut kako je hrvatska momčad utakmicu odigrala bez većeg dijela standardnih igrača što zbog ozljeda, što zbog godišnjih odmora.

Sljedeću utakmicu Croatia igra u gostima 28.svibnja kod FC Oetwil-Geroldswil koji se nalazi na petom mjestu i iznad je momčadi Croatie na tablici. Ukoliko Croatia bude u kompletnom sastavu, to gostovanje neće biti izniman problem.

Sastav Croatiea: F. Dukić, S. Blažanović (C), I. Dukić, S. Laštro, A. Prcela, D. Komin, M. Prskalo, M. Vundač, M. Jelečević, M. Vučur, M. Stjepanović. Još su igrali: D. Perković i D. Rudelić. Ozljeđen: A. Jukić, N. Novak, I. Knežević. Na godišnjem odmoru: L. Lapenda, D. Dežić, D. Crnković. Odsutni iz privatnih razloga: G. Škara, M. Žiljak. Trener: R. Čurić.