Croatia Zürich / Foto: Fenix (I. Barišić)

NEVJEROJATAN PREOKRET: Croatia Zürich u gostima vodila sa 2:4 i na kraju izgubila utakkmicu

Nitko na kraju prvog poluvremena nije očekivao takav rasplet. Najmanje se vjerovalo u pobjedu domaćina. Ali na nesreću Croatije, upravo se to dogodilo.

BC Albisrieden – NK Croatia 5:4 (2:4)

Bila je to utakmica za pamćenje. Nažalost ne po dobru za hrvatsku momčad. Croatia je na odmor otišla s vodstvom od 2:4. No, na samom početku drugog poluvremena, u samo petanestak minuta, domaćin je preokrenuo rezultat u svoju korist. Momčad Croatije nije imala snage za povratak i domaćini su odnio puni plijen koji odavno nedostaje hrvatskoj momčadi.

U utakmici prije ove, a nakon dvotjedne stanke, NK Croatia je dočekala na domaćem terenu vrlo neugodnu i dobro spremnu momčad FC Tetova. I nažalost niti tu nije osvojila sva tri boda već samo jedan bod. Utakmica je završila neriješenim rezultatom 1:1.

U srijedu 08.svibnja u 20:30 sati NK Croatia igra zaostalu utakmicu prvenstva u gostima protiv FC Oetwil-Geroldswil, dok već 12.svibnja u 14 sati dočekuju na domaćem terenu FC Industrie Turicum.

Sastav NK Croatia Zürich u utakmici protiv BC Albisrieden: Frano Dukić, Davor Crnković, Marko Jelečević, Ante Vukadin, Ivan Dukić, Danijel Komin, Nikola Novak, Stjepan Laštro (C), Stanislav Blažanović, Kristijan Krstić, Luka Lapenda. Još su igrali: Hrvoje Pavić, Josip Tomčić. Na klupi su ostali: Guliano Škara, Ivan Knežević. Trener: Stanislav Blažanović, Dario Perković. Pogotke za Croatiu postigli S. Blažanović (2), I. Dukić (1), N. Novak (1).