KSD Hajduk Nürnberg preskočio prvu prepreku u kvalifikacijama za Kreisklassu

KSD Hajduk – DJK Oberasbach 3:0 (0:0)
U prvoj utakmici kvalifikacija za ulazak u Kreisligu, momčad Hajduka iz Nürnberga je pred 250 gledatelja preskočila prvu prepreku pobjedivši momčad Oberasbacha rezultatom 3:0.

Momčad trenera Antona Jukića, koja je u doigravanje ušla kao drugoplasirana momčad Kreisklasse, na početku takmice je krenula nervozno protiv protivničke momčadi DJK Oberasbacha tako da je nakon prvog poluvremena ostalo nerješeno 0:0.

Odlično otvaranje drugog djela utakmice upotpunio je autogol u 66. minuti za vodstvo Hajduka od 1:0. Kapetan Hajduka Papa u 69. minuti povećava vodstvo svoje momčadi na 2:0. Hrvatska momčad je u nastavak utakmice ušla još odlučnije. Dominaciju na terenu Hajduk potvrđuje zgoditkom raspoloženog Pape u 71. minuti.

Hrvatska momčad u subotu u 16.00 igra drugu utakmicu doigravanja protiv momčadi SpVgg Mögeldorf. U sljedeću subotu igra odlučujući dvoboj za ulazak u Kreisligu protiv momčadi Mögeldorfa. Utakmica je na neutralnom Stadionu ESV Flügelrad u 16 sati.