Hrvati bez pehara na turniru od 28 momčadi u organizaciji Posavine u Baselu

Na tradicionalnom malonogometnom turniru NK Posavine Basel, koji se igrao u dvorani Fichten u Baselu, pehar pobjednika osvojila je momčad Ibis Futsal koja je u finalu pobijedila francuske momčadi Pfastatt Futsal sa 2:0. Pobjednička momčad je osvojila i novčanu nagradu od 2.000 švicarskih franaka dok je za drugoplasirana momčad dobila 1.000 eura. Osvajaču trećeg mjesta pripalo je 500 švicarskih franaka.

Na turniru, kojeg su vodili Andrija Šljivić i Željko Keser, nastupilo je 28 momčadi od kojih 3 iz Hrvatske, 3 iz Njemačke, jedna iz Francuske te ostali iz Švicarske.

Turnir je organiziran na visokoj sportskoj i organizacijskoj razini. O kvaliteti nogometa govori i podatak da je u sastavima bilo i bivših reprezentativaca. što je uvelike pridonijelo zanimanju za turnir.

Iako se u finale nije plasirala ni jedna hrvatska momčad gledatelji su unatoč tome sa zanimanjem ostali pratiti finalnu utakmicu. Tijekom turnira na tribinama u dvorani bi se znalo naći i po više od 500 gledatelja.

Najbolja hrvatska momčad bila je momčad Autoexpert Peugeot Slavonki Brod koja je osvojila 4.mjesto.

U stankama dvoranskog turnira nastupali su članovi HKUD Croatia Basel izvodeći različite plesne i folklorne točke. Organizatori su jako zadovoljni jer je turnir prošao u najboljem redu i bez ijednog incidenta, što je čelnicima iz Posavine i najbitnije.