Hajduk Zürich na korak do ispadanja u niži rang

NK Hajduk – FC Urdorf 2:2(0:0)

DSC_0135
Po nesnosnoj vrućini gledatelji su tražili hladovinu

Dok je živa u termometru pokazivala 33 stupnja, igrači Hajduka i Urdorfa krenuli su ispuniti svoju prvenstvenu obavezu. I sam sudac utakmice je polovicom prvog, a tako i drugog poluvremena, napravio dvije stanke kako bi se igrači malo osvježili. Hajduk je od samog početka krenuo po pobjedu, koja mu daje nadu u opstanak. Ali nedostajalo je malo više sreće jer je prilika bilo na pretek. Tako u prvom djelu bilježimo vratnicu, prvo Papića pa nešto kasnije i Klasana. Gosti su u nekoliko navrata iz kontra napada opasno zaprijetili, ali odlični domaći vratar uspješno brani te pokušaje. Pred kraj prvog djela Klasan probija po lijevoj strani gostiju te ubacuje u 16 metara, ali za djelić sekunde na loptu kasni M. Gazilj.

Početkom drugog djela, točnije u 53 minuti, gosti iz jedne kontre dolaze u vodstvo od 0:1 preko napadača Callazo. „Bili“ nastavljaju napadački i nakon jednog prodora Klasana gostujući igrači ga ruše u 16 metara te sudac pokazuje na bijelu točku. Siguran izvođač za poravnanje je Krišto. Odmah su domaćini krenuli u totalni preokret no na žalost ponovno gosti rade brzi kontra napad za 1:2. Strijelac ovog puta je Kohn.  U 82 minuti nakon prekršaja na Papiću, slobodan udarac sa 20-ak metara od gola izvodi Klasan te gađa desni kut gostujućeg vratara za izjednačenje rezultata 2:2.

Do kraja hrvatska momčad ne uspjeva postići zgoditak za osvajanje sva tri boda za spas od ispadanja. Hajduku preostaje još jedno kolo do kraja prvenstva i u kojem Hajduk ima tek minimalne šanse za ostanak u četvrtoj ligi. Ono što ohrabruje je činjenica da je većina igrača nakon utakmice ostala pri tomu da bez obzira na krajnji rezultat žele nastaviti igrati u NK Hajduku.

Tekst i slike: Stjepan Špehar /Jakov Radanović