Kapetan Hajduka Dimitru Garčev / Foto: Fenix Magazin

Hajduk Wiesbaden utrpao protivniku 7 pogodaka, svih 7 u drugom poluvremenu

PSV Grün-Weiß Wiesbaden – SV Hajduk Wiesbaden | 0:7 (0:0)

Uspješno je okončan listopadski maraton utakmica Hajduka iz Wiesbadena. U listopadu je momčad Hajduka odigrala osam utakmica, šta znači da je hrvatska momčad u prosjeku bila svaki četvrti dan na terenu.

Zadnju utakmica tog ciklusa Hajduk je bio goste momčadi koja se nalazila na 12. mjestu tablice. Momčad Grün-Weiß Wiesbadena ne igra u ovoj sezoni veću ulogu, tako da se očekivala “lagana” pobjeda Hajduka.

Kao i protiv Bosne, i u ovoj utakmici osjetio se umor i teške noge kod igrača zbog teških utakmica minulih tjedana. Napadačima Hajduka u uvodnim minutama utakmice je izostala koncentracija u realizaciji. Samo u prvih pet minuta nije iskorišteno sjajnih pet prilika

Da bi stvari umalo krenule istim tijekom kao protiv Bosne, se pobrinula defanziva Hajduka, vrativši glavom loptu vrataru Ivkoviću, kojeg je lopta preletjela, ali je Komušanac sjajnim sprintom ispred gol linije poslao dalje od mreže. Hajduk je u prvom poluvremenu imao ponovno daleko veći posjed lopte od protivnika te niz sjajnih prilika.

U drugom poluvrijeme se učlo uraganski, nakon što se stručni stožer Hajduka, kao i dva dana ranije protiv Bosne, odlučio za promjenu  formacije sa tri braniča, pet veznih igrača i dva napadača.

Ivan Dimitrov je odmah u prvoj minuti drugog poluvremena primio loptu, u svom stilu u punom sprintu pretrčao protivničkog braniča, uputio oštru loptu u sredinu, koju je kapetan Garchev ovoga puta hladnokrvno pospremio u mrežu.

Samo pet minuta kasnije Garchev se probio kroz dva igrača, na rubu šesnaesterca odložio loptu Ivi Briševcu, koji loptu neobranjivo preko golmana šalje u mrežu za povećanje rezultata.

U 58. minuti Mateo Krišto sjajno loptu vodi iz obrambene linije u ofenzivu, duplim pasom s Radevim ulazi u prazan prostor, te istu odma prosljeđuje Garchevu, koji neometan matira vratara za 3:0!

Nastavio se niz sjajnih napada iz kojih je Ivan Dimitrov u svom stilu dva puta vrhunski odbjegao domaćoj obrani, te poentirao za do tad ukupnih 5:0. U 89. minuti se ponovno Garchev upisuje u listu strijelaca, nakon što asistenciju Radeva pretvara u novi pogodak.

U 90. minuti jedan sjajni kontranapad biva nagrađen. Nakon što domaća momčad nije iskoristila ubačaj iz kornera za počasni gol, povratnik u momčad Hajduka Turčin Ali Direnc vrhunskom loptom u prazan prostor uposlio Radeva, koji loptu pored vratara šalje u mrežu za ukupnih 7:0!

Sastav Hajduka: Ivković – Komušanac, Sarić(od 76. Dragun), Pašalić, Krišto – Vrcić(od 55. Direnc), I. Briševac(od 76. Stein) – Garchev, Asenov, Radev – Dimitrov. Strijelci: Dimitar Garchev (3), Ivan Dimitrov (2) i po jedan Radko Radev i Ivo Briševac

U iduću nedjelju, 05.studenog, prva momčad Hajduka je slobodna. Druga momčad Hajduka taj dan u 12,45 sati na domaćem terenu igra protiv vodeće momčadi A-Lige FSV Wiesbaden 07. Sljedeću utakmicu, 12. studenog, prva momčad Hajduka igra protiv neugodne i mlade momčadi Portugalaca.