Godišnje odmore igrača Croatije Frankfurt kaznila njemačka momčad Harheima

SG HARHEIM – FC CROATIA  7:2 (4:2)

Veliki broj igrača na godišnjem odmoru i ove je godine koštao Croatiju teškog poraza u drugom kolu prvenstva na gostovanju kod Harheima. Neuigrana i neuštimana obrana kapitulirala je u prvih 14 minuta utakmice dva puta.

Unatoč početnom šoku, momčad se digla i nastavila napadačku igru. Kapetan Mario Lažeta je najprije u 19 minuti smanjio na 2:1 a potom u 22. minuti i izjednačio rezultat na 2:2.  Za oba Lažetina gola dodavač je bio Šubara.

Kad se očekivao nastavak dobre igre, obrana Croatie ponovno, u 35. minuti, prima početnički gol i domaćini vode sa 3.2. U 44. minuti neuigrana obrana Croatie ponovno je propusna i domaćini odlaze na odmor sa (ne)zasluženih 4:2.

U nastavku utakmice Croatia se nije uspjela dići unatoč promjenama s klupa. Slabu igru hrvatske momčadi domaćini su kaznili sa još tri gola za svoju visoku pobjedu od 7 :2.

Jurić, Juričić (od od 46min Schäfer) , Amanatidis, Livajić, Drlje, Soldo, Mario Lažeta, Šubara, Miloloža (od 75. Keleva), Faluta, Bandić (od 46. Benjamin Koeller)

Ni druga momčad Croatie na gostovanju kod druge momčadi Harheima nije bolje prošla. Poraz od 5 :0 rezultat je slabe igre i izostanka također velikog broja pprvotimaca koji su još po godišnjim odmorima u domovini.

Sastav Croatie : Filatow, Šola, Budić, Miloloža, Mario Keleva, Šušak, Bandov, Pravdić, Krišto, Pavlinović, Hustić.

Iduću utakmicu obje momčadi Croatie igraju 21. kolovoza na svom terenu u Heddernheimu protiv Germania Ginnheim. Prva utakmica drugih momčadi počinje u 13,00 sati a prve momčadi igraju utakmicu s početkom u 15,00 sati.