Foto. Arhiv

Bolan i nezaslužen poraz za Komušinu Haiterbach

KKK Haiterbach – SG Mannheim 54:56 (17:20; 27:31; 43:40)

U najavi je predstavljen dvoboj velikana Lige. Domaćin Komušina Haiterbach dočekao je vodeću momčad Regionallige Mannheim. Pred preko 500 gledatelja je se razvila jedna vrlo oštra i izjednačena utakmica.

Borilo se za svaku loptu i svaki skok. Domaćin je preko Božidara Bubala i Christophera Leya pogađao a goste je držao najbolji Jeremy Ingram sa 10 koševa u igri.

Prvo poluvrijeme je bilo jako borbeno i gosti su sa 31-27 vodstvom otišli u stanku. Komušina može biti zadovoljna rezultatom jer ih šut nikako nije služio i nisu uspijeli pogoditi niti jednu tricu u igri do sada, a to im je jedno od najjačih oružja.

Kad se tome doda da su suci brojili 11 prekršaja Komušancima i samo 3 gostima što je rezultiralo 14 prema 3 u slobodnim bacanjima to je dobar rezultat.

Nakon promjene gosti povisuju na 34:28, ali domaćin praćen jedinstvenim navijanjem uspijeva okrenuti utakmicu na 41:34 nakon što je Herdie Lawrence s prvom tricom u igri doveo dvoranu do erupcije.

Mannheim se vraća na 43:40 ali Komušina drži konce u igri. Christopher Ley gađa drugu tricu igre za 52:45 pet minuta do kraja. Jeremy Ingram uzvraća na 54:50 te Mannheim uspijeva izjednačiti rezultat.

Jako neizvjesna utakmica koja nije za loše živce. U zadnjim minutama niti jedna momčad nije u stanju pogoditi koš te Mannheim ima zadnji napad. Jeremy Ingram nakon greške u koracima koje mu nisu dosuđene dolazi do šuta za tri poena, ali on se odbija od obruča u ruke suigrača koji pogađa za pobjedu. Veliki protesti domaćina jer je vrijeme nakon šuta Ingrama isteklo.

Nakon kratkog dogovora sudskog dvojca odluku donose da je koš regularan i Komušina ostaje u šoku nakon vrhunske borbe protiv nedodirljivog Mannheima. Privatni video snimci dokazuju da su suci debelo pogriješili ali to ne mijenja rezultat ove utakmice.

– Ponosan sam na borbu momaka, ali isto tako nisam zadovoljan sa ofenzivnim dijelom jer nas nije išlo nikako i završnicu nismo pametno odigrali. –  mišljenje je Borisa Kurtovića.

Sljedeća utakmica Komušine je  Heidelberg-Wieblingen protiv novaka lige danas (10 ožujka) u 18 sati

Za Komušinu Haiterbach igrali su Herdie Lawrence (24/1), Christopher Ley (10/1), Božidar Bubalo (6), Gojko Bubalo (6), Florian Köppl (6), Sascha Kesselring (3), Josip Karanušić, Mario Marić, Rickardo Marić, Julian Stojčević