Strijelci zgoditaka na utakmici za Croatiju / Foto; Fenix (I. Barišić)

ZÜRICH: Croatia Zürich upisala i četvrtu uzastopnu pobjedu – euro pogodak Marijana Šišića

U 8. kolu amaterske 3. lige Croatia Zürich je upisala i četvrtu pobjedu u nizu.

NK Croatia Zürich –  FC Engstringen   3:1  (0:0)

Početak utakmice je nagovjestio zanimljivu i neizvjesnu borbu za bodove. Gosti su imali naveću priliku u 10. minuta, ali je vratar Croatie Marko Žiljak odlično obranio spasivši siguran gol.

Croatia je isto stvorila tri prilike na početku utakmice ali nije bilo efikasne završnice. Gosti su uzvraćali i dva puta su bili opasni po gol hrvatske momčadi

U drugo poluvreme je Croatia ušla još odlučnije. Rezultat takve igre je i korner s desne strane kada na nabačenu loptu najviše skače Ivan Dukić i glavom posprema  loptu u mrežu za vodstvo Croatie od 1:0 u 50 min.

Nicola Petrlić / Foto; Fenix  (I. Barišić)
Nicola Petrlić / Foto; Fenix (I. Barišić)

Obje momčadi nastavljaju sa otvorenom igro. Gosti iz jednog napada u 75. minuti uspjevaju izjednačiti rezultat na 1:1. Samo dvije minute kasnije Marijan Šišić udarcem s 20 metar desno iskosa postiže euro zgoditak za vodstvo Crroatije od 2:1 .

Nije trajalo zadugo a Marko Bagarić zabija zgoditak za vodstvo Croatije od 3:1, što je bio i konačan rezultat utakmice. Ovom pobjedom Croatia je potvrdila treće mjesto s 15 bodova.

Sastav NK Croatia ZH: Marko Žiljak, Danijel Komin, Ivan Dukić, Nikola Novak, Marin Hrkač, Marko Bagarić, Stjepan Laštro (C), Stanislav ,Blažanović, Daniel Petković, Nicola Petrlić. Još su igrali: Marijan Šišić, Dario Perković i Davor Crnkovic. Trener-igrač: Stanislav Blažanović.