Zgodicima Modrića i Kramarića Hrvatska odnijela pobjedu nad Maltom u slabo posjećenom Maksimiru

Rodjendan

U otvaranju kvalifikacije za Euro 2016. Hrvatska je u Zagrebu savladala Maltu rezultatom 2:0 (0:0). Bila je to utakmica sa dva poluvremena. U prvom, Hrvatska je igrala slabo, rastrgano i bez previše konkretnih prilika. Malta je bunkerom bez većih problema čuvala “nulu”.

U 17. minuti vidjeli smo tek odličan volej Marija Mandžukića nakon ubačaja Rakitića. Potom je u 30 min uslijedio crveni karton za Maltu, za Borga, koji je nakon oštrog duela udario Mandžukića. Hrvatski napadač je prošao samo sa žutim kartonom.

U drugom poluvremen vidjeli smo jednu puno bolju Hrvatsku. Sve se okrenulo u drugoj minuti nastavka kada Luka Modrić prizemnim udarcem sa 25 metara matira gostujućeg vratara za svoj 29. rođendan! Bilo je to uvod u odlično drugo poluvrijeme hrvatske reprezentacije, u kojem je vratar gostiju u nekoliko navrata “čudesno” spašavao svoja vrata.

Zastava

Najveći pljesak publike na slabo posjećenom Maksimiru izazvao je zgoditak Kramarića u 81. minuti. Bio je odlično proigran od Jelavića. Kramarić je rutinski matirao gostujućeg vratara, kojeg je pet minuta ranije spasila greda nakon što je u svom debiju na Maksimiru Kramarić briljantnim lažnjacima prevario dvojicu čuvara.

U televizijskom prijenosu HTV-ov komentator Drago Ćosić okomio se u jednom trenutku na navijače koji su skandirali “U boj, u boj, za narod svoj”. Ćosić je to skandiranje nazvao neprimjerenim. Začuđuje da je i to geslo odjednom postalo nepodobno u Hrvatskoj. Što se na HTV-u još neće čuti.(ft)

HRVATSKA: Subašić, Srna, Ćorluka, Lovren, Milić, Modrić, Rakitić, Halilović (od 66. Kramarić), Brozović, Kovačić (od 46. Jelavić), Mandžukić (od 79. Olić).

MALTA: Hogg, Borg, Agius, R. Camilleri, Fenech, Failla, Fenech, R. Muscat, Z. Muscat, M. Mifsud (od 33. Bezzina), Schembri.